Spiderman i Superbohaterowie

Ratują świat i pomagają ludzkości!

Dlaczego Superbohaterowie?

Ponieważ posiadają umiejętności znacznie przekraczające te dostępne zwyczajnym ludziom, które wykorzystuje w czynach wymagających wielkiej odwagi. Zazwyczaj cechują się szlachetnością i dążą ku wspólnego dobru. Supebohaterowie są zazwyczaj ubrani w niecodzienny kostium i posługują się wymyślnymi technicznymi lub magicznymi artefaktami - za wiki.

Superhero

spider-man, x-men, superman, batman, fantastic four, ghost rider, hulk, sin city, transformers, v for vendetta, hellboy, blade, marvel, super, hero

Czy wiesz że?

Superman to fikcyjna postać komiksowa, która po raz pierwszy pojawiła się w pierwszym numerze magazynu Action Comics w 1938. Postać Supermana została stworzona przez Joe Shustera i Jerrego Siegela. Uważany za pierwszego superbohatera.

Gadżety


Historia Batmana

Historia Batmana

Historia BatmanaBruce Wayne, późniejszy Batman był spokojnym, szczęśliwym dzieckiem pary miliarderów. Nie był rozpieszczany, jego rodzice mimo fortuny, którą posiadali nigdy nie byli snobami. Pewnego wieczoru wybrali się do kina na "Maskę Zorro".
Po skończonym filmie udawali się do domu, gdy nagle zza rogu wyłonił się bandyta, zażądał pieniędzy i biżuterii, a gdy Wayne'owie stawili opór, ten zabił ich bez skrupułów.
To wydarzenie odmieniło całe ż...

Czytaj więcej

Gotham City

Gotham City

Gotham City - fikcyjne miasto istniejące w DC Uniwersum jako miasto, w którym żyje i działa Batman.Gotham to miejsce pełne zła, nieprawości, grzechu, moralnej zgnilizny i szaleństwa. Miasto jest wiekowe, liczy ok. 200-300 lat istnienia. Mieszają się w nim różne style architektoniczne, od neogotyku po art-deco. Miasto uwalnia najgorsze cechy, jakie może posiadać człowiek. Równocześnie zdaje się czasami żyć swoim własnym, pełnym brudu i nędzy życiem. Zdeprawowani ...

Czytaj więcej

Batman

Batman

Batman (ang. The Batman lub The Bat-man) - postać fikcyjna, bohater komiksu wydawanego przez DC Comics oraz opartych na nim seriali telewizyjnych i filmów. Po raz pierwszy postać Batmana pojawiła się w Detective Comics #27 w maju 1939 r. Pilnuje porządku w mieście Gotham City.


Według wielu źródeł postać Batmana została stworzona wspólnie przez Boba Kane'a i Billa Fingera, lecz tylko Kane jest oficjalnie uważany za jego autora.


Batman obok Sup...

Czytaj więcej

Joker

Joker

Joker - postać fikcyjna, nemezis Batmana, występująca w komiksach DC Uniwersum.Był prawdopodobnie drobnym gangsterem o nieznanej tożsamości, pracującym także w pobliskim cyrku w Gotham City. Podczas akcji sabotażowej w fabryce Monarch, został razem ze swoimi wspólnikami zaskoczony przez Batmana.
Podczas ucieczki wpadł do kadzi z chemikaliami w pobliskich zakładach chemicznych Axis.
Wypadek ten zmienił kolor jego skóry na kredowobiały i zabarwił jego ...

Czytaj więcej

Posted by David Read more Comments(2) 21.02.


Spider-Man (Peter Benjamin Parker)

Postać z komiksów Marvela stworzona przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Po raz pierwszy pojawił się w "Amazing Fantasy" #15 w roku 1962. Przygody Spider-Mana opisywane są i były w komiksach, filmach animowanych i pełnometrażowych filmach kinowych, które przyniosły ogromne zyski. Postać Spider-Mana stała się ikoną kultury, rozpoznawaną na całym świecie (przez jakiś czas był elementem logo Marvel Comics). Spider-Man (pisownia z myślnikiem jest preferowana przez Stana Lee jako odróżniająca od Supermana) to, według jego twórców, bohater, z którym czytelnik może się utożsamiać. Mimo posiadania fantastycznych mocy, Peter Parker musi się zmagać z codziennością: opiekuje się samotną ciotką, ma nieprzyjemnego szefa, choruje, nie dosypia. Nie ma odziedziczonej fortuny jak Batman czy samotni na biegunie jak Superman. Walka z przestępczością na ulicach Nowego Jorku nie jest dla niego odpowiedzią na wezwanie czy dumnym przywilejem, ale codziennym obowiązkiem, którego się podjął. Po walkach długo leczy rany i połamane żebra. Jednocześnie musi ukrywać swoją tożsamość i znosić podejrzenia, że wcale nie jest superbohaterem, a superprzestępcą. Obecnie tworzeniem scenariuszy komiksowych przygód Sider-Mana zajmuje się J. Michael Straczynski, twórca zawiłej fabuły serialu Babylon 5. Straczynski odkrywa przed czytelnikami mistyczny aspekt mocy, jakimi został obdarzony Peter Parker. Zwraca on uwagę na to, że bohaterowie Marvela zdają się przyciągać podobnych sobie przeciwników, a w przypadku Spider-Mana oznacza to ludzi upodobnionych do zwierząt: do skorpiona, nosorożca, jaszczurki, ptaka. Stawia też pytanie, czy ktoś inny, obdarzony podobnymi mocami, podjąłby się walki ze złem, pokazując istnienie innych ludzi-pająków. Źródło: Wikipedia

Google