Spiderman i Superbohaterowie

Ratują świat i pomagają ludzkości!

Dlaczego Superbohaterowie?

Ponieważ posiadają umiejętności znacznie przekraczające te dostępne zwyczajnym ludziom, które wykorzystuje w czynach wymagających wielkiej odwagi. Zazwyczaj cechują się szlachetnością i dążą ku wspólnego dobru. Supebohaterowie są zazwyczaj ubrani w niecodzienny kostium i posługują się wymyślnymi technicznymi lub magicznymi artefaktami - za wiki.

Superhero

spider-man, x-men, superman, batman, fantastic four, ghost rider, hulk, sin city, transformers, v for vendetta, hellboy, blade, marvel, super, hero

Czy wiesz że?

Superman to fikcyjna postać komiksowa, która po raz pierwszy pojawiła się w pierwszym numerze magazynu Action Comics w 1938. Postać Supermana została stworzona przez Joe Shustera i Jerrego Siegela. Uważany za pierwszego superbohatera.

Gadżety


Superman Powrót / Superman Returns

Superman Powrót / Superman Returns

Po tajemniczej kilkuletniej nieobecności, Człowiek ze Stali wraca na Ziemię w epicko-przygodowym filmie akcji Superman Powrót, w nowym rozdziale sagi o jednym z najbardziej uwielbianym super-bohaterów.
Podczas gdy stary wróg knuje spisek, by pozbawić Supermana mocy raz na zawsze, Superman (Brandon Routh) stawia czoło wielkiej tragedii - kobieta którą kocha, Lois Lane (Kate Bosworth), rozpoczęła nowe życie. Ale czy aby na pewno?

Słodko-gorzki powrót Supermana skłania go do zm...

Czytaj więcej

Współpraca Orange i Warner Bros

 Współpraca Orange i Warner Bros

Orange uruchamia specjalny serwis związany z filmowym hitem tego lata



Orange podpisał umowę współpracy z Warner Bros. Pictures International i Warner Bros. Online w celu dostarczenia swoim klientom oryginalnego serwisu mobilnego związanego z wydarzeniem tego lata, najbardziej oczekiwanym filmem studia Warner Bros. Pictures International – Superman:Powrót. Orange na świecie od lat angażuje się w sferę filmu i rozrywki. Obecne dwunastomiesięczne porozumienie ...

Czytaj więcej

SUPERMAN. POWRÓT w kinach IMAX juz od 4 sierpnia

SUPERMAN. POWRÓT w kinach IMAX juz od 4 sierpnia

W kinach Orange IMAX Kraków, Orange IMAX Katowice, Orange IMAX Warszawa, Orange IMAX Poznań, Orange IMAX Łódź – Widzowie będą mogli przeżyć powrót Supermana w rewelacyjnej technice IMAX 3D już od 4 sierpnia. Za pomocą zastrzeżonej technologii konwersji 2D na 3D, wybrane sceny przetworzono w format IMAX 3D Experience®, najlepszy na świecie filmowy trójwymiar zapewniający głębię wrażeń.




Powrót Supermana: IMAX 3D Experience®, zadebiutuje na...

Czytaj więcej

Superman pije mleko z

Superman pije mleko z

W lipcu rusza kolejna, trzecia już edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej "Pij mleko! Będziesz wielki".



Tym razem dla celów tego prozdrowotnego projektu udało się pozyskać postać komiksowego herosa Supermana, bohatera ekranizacji wchodzącej na polskie ekrany pod koniec lipca.



„Pij mleko! Będziesz wielki” to najbardziej znana polska kampania społeczna promująca zdrowe nawyki żywieniowe wśród dzieci. Jest prowadzona ...

Czytaj więcej

Superman

Superman

Superman to alter ego Clarka Kenta, który jest reporterem gazety "Daily Planet", mającej siedzibę w mieście Metropolis.



Gdy pewne samotne małżeństwo farmerów, Jonathan i Martha Kentowie, z miasteczka Smallville, zauważyło deszcz meteorytów, natychmiast pobiegli na miejsce, gdzie spadły kosmiczne kamienie. Zobaczyli tam, oprócz leżących meteorytów, także niewielką kapsułę kosmiczną, w której umieszczone było niemowlę.
Jakiś czas później przybrani r...

Czytaj więcej

Posted by David Read more Comments(2) 21.02.


Spider-Man (Peter Benjamin Parker)

Postać z komiksów Marvela stworzona przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Po raz pierwszy pojawił się w "Amazing Fantasy" #15 w roku 1962. Przygody Spider-Mana opisywane są i były w komiksach, filmach animowanych i pełnometrażowych filmach kinowych, które przyniosły ogromne zyski. Postać Spider-Mana stała się ikoną kultury, rozpoznawaną na całym świecie (przez jakiś czas był elementem logo Marvel Comics). Spider-Man (pisownia z myślnikiem jest preferowana przez Stana Lee jako odróżniająca od Supermana) to, według jego twórców, bohater, z którym czytelnik może się utożsamiać. Mimo posiadania fantastycznych mocy, Peter Parker musi się zmagać z codziennością: opiekuje się samotną ciotką, ma nieprzyjemnego szefa, choruje, nie dosypia. Nie ma odziedziczonej fortuny jak Batman czy samotni na biegunie jak Superman. Walka z przestępczością na ulicach Nowego Jorku nie jest dla niego odpowiedzią na wezwanie czy dumnym przywilejem, ale codziennym obowiązkiem, którego się podjął. Po walkach długo leczy rany i połamane żebra. Jednocześnie musi ukrywać swoją tożsamość i znosić podejrzenia, że wcale nie jest superbohaterem, a superprzestępcą. Obecnie tworzeniem scenariuszy komiksowych przygód Sider-Mana zajmuje się J. Michael Straczynski, twórca zawiłej fabuły serialu Babylon 5. Straczynski odkrywa przed czytelnikami mistyczny aspekt mocy, jakimi został obdarzony Peter Parker. Zwraca on uwagę na to, że bohaterowie Marvela zdają się przyciągać podobnych sobie przeciwników, a w przypadku Spider-Mana oznacza to ludzi upodobnionych do zwierząt: do skorpiona, nosorożca, jaszczurki, ptaka. Stawia też pytanie, czy ktoś inny, obdarzony podobnymi mocami, podjąłby się walki ze złem, pokazując istnienie innych ludzi-pająków. Źródło: Wikipedia

Google