Spiderman i Superbohaterowie

Ratują świat i pomagają ludzkości!

Dlaczego Superbohaterowie?

Ponieważ posiadają umiejętności znacznie przekraczające te dostępne zwyczajnym ludziom, które wykorzystuje w czynach wymagających wielkiej odwagi. Zazwyczaj cechują się szlachetnością i dążą ku wspólnego dobru. Supebohaterowie są zazwyczaj ubrani w niecodzienny kostium i posługują się wymyślnymi technicznymi lub magicznymi artefaktami - za wiki.

Superhero

spider-man, x-men, superman, batman, fantastic four, ghost rider, hulk, sin city, transformers, v for vendetta, hellboy, blade, marvel, super, hero

Czy wiesz że?

Superman to fikcyjna postać komiksowa, która po raz pierwszy pojawiła się w pierwszym numerze magazynu Action Comics w 1938. Postać Supermana została stworzona przez Joe Shustera i Jerrego Siegela. Uważany za pierwszego superbohatera.

Gadżety


Superman Powrót / Superman Returns

Superman Powrót / Superman Returns

Po tajemniczej kilkuletniej nieobecności, Człowiek ze Stali wraca na Ziemię w epicko-przygodowym filmie akcji Superman Powrót, w nowym rozdziale sagi o jednym z najbardziej uwielbianym super-bohaterów.
Podczas gdy stary wróg knuje spisek, by pozbawić Supermana mocy raz na zawsze, Superman (Brandon Routh) stawia czoło wielkiej tragedii - kobieta którą kocha, Lois Lane (Kate Bosworth), rozpoczęła nowe życie. Ale czy aby na pewno?

Słodko-gorzki powrót Supermana skłania go do zmniejszenia dystansu pomiędzy nimi, w tym samym czasie odnajdując miejsce w społeczeństwie, które nauczyło się żyć bez niego. Usiłując ochronić świat, który kocha, od katastrofalnego zniszczenia, Superman wyrusza w podróż, która prowadzi go od otchłani oceanu do dalekich granic kosmosu.

Warner Bros. Pictures przedstawia produkcję Jon Peters Production i Bad Hat Harry Productions, film Bryana Singera, Superman Powrót, w roli głównej Brandon Routh, Kate Bosworth (Beyond the Sea, Blue Crush), James Marsden (X2: X-Men United, The Notebook), Frank Langella (HBO’s Unscripted), nagrodzonej Academy Award Eva Marie Saint (North By Northwest), Parker Posey (Best in Show), Sam Huntington (Detroit Rock City), Kal Penn (Harold & Kumar Go to White Castle) oraz zwycięzca Oscara Kevin Spacey (Beyond the Sea, American Beauty, The Usual Suspects). Film wyreżyserowany przez Bryana Singera (X2: X-Men United, X-Men, The Usual Suspects), wyprodukowany przez Jona Petersa, Bryana Singera i Gilberta Adlera. Producentem jest Chris Lee.

Współproducentem jest Stephen Jones. Scenariusz napisał Michael Dougherty & Dan Harris, a historia została napisana przez Bryana Singera i Michaela Dougherty’iego & Dana Harrisa.

Zdjęcia wykonał Newton Thomas Sigel A.S.C.; Projektant produkcji - Guy Dyas; edycja - John Ottman i Elliot Graham; kostiumy - Louise Mingenbach; muzyka - John Ottman.

Film powstał na podstawie postaci Supermana stworzonej przez Jerry’iego Siegela & Joe’ego Shustera i przedstawionej przez DC comics. www.supermanreturnsmovie.co.uk
Film „Superman: Powrót” zdobył pierwsze miejsce w amerykańskim box office’ie – w ciągu trzech pierwszych dniach wyświetlania zarobił 52 miliony dolarów.

Jak przyznało studio Warner Bros, jest to największy sukces otwarcia w historii tej wytwórni.

Produkcja filmu kosztowała 200 milionów dolarów. „Supermana: Powrót” wyreżyserował Bryan Singer („Podejrzani”, dwie pierwsze części „X-Menów”). W rolach głównych występują tu Brandon Routh i Kevin Spacey.

Na drugim miejscu w box office’ie uplasowała się adaptacja bestselleru „Diabeł ubiera się u Prady” z Meryl Streep (27 milionów $).

Powrót

Posted by David Read more Comments(2) 21.02.


Spider-Man (Peter Benjamin Parker)

Postać z komiksów Marvela stworzona przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Po raz pierwszy pojawił się w "Amazing Fantasy" #15 w roku 1962. Przygody Spider-Mana opisywane są i były w komiksach, filmach animowanych i pełnometrażowych filmach kinowych, które przyniosły ogromne zyski. Postać Spider-Mana stała się ikoną kultury, rozpoznawaną na całym świecie (przez jakiś czas był elementem logo Marvel Comics). Spider-Man (pisownia z myślnikiem jest preferowana przez Stana Lee jako odróżniająca od Supermana) to, według jego twórców, bohater, z którym czytelnik może się utożsamiać. Mimo posiadania fantastycznych mocy, Peter Parker musi się zmagać z codziennością: opiekuje się samotną ciotką, ma nieprzyjemnego szefa, choruje, nie dosypia. Nie ma odziedziczonej fortuny jak Batman czy samotni na biegunie jak Superman. Walka z przestępczością na ulicach Nowego Jorku nie jest dla niego odpowiedzią na wezwanie czy dumnym przywilejem, ale codziennym obowiązkiem, którego się podjął. Po walkach długo leczy rany i połamane żebra. Jednocześnie musi ukrywać swoją tożsamość i znosić podejrzenia, że wcale nie jest superbohaterem, a superprzestępcą. Obecnie tworzeniem scenariuszy komiksowych przygód Sider-Mana zajmuje się J. Michael Straczynski, twórca zawiłej fabuły serialu Babylon 5. Straczynski odkrywa przed czytelnikami mistyczny aspekt mocy, jakimi został obdarzony Peter Parker. Zwraca on uwagę na to, że bohaterowie Marvela zdają się przyciągać podobnych sobie przeciwników, a w przypadku Spider-Mana oznacza to ludzi upodobnionych do zwierząt: do skorpiona, nosorożca, jaszczurki, ptaka. Stawia też pytanie, czy ktoś inny, obdarzony podobnymi mocami, podjąłby się walki ze złem, pokazując istnienie innych ludzi-pająków. Źródło: Wikipedia

Google