Spiderman i Superbohaterowie

Ratują świat i pomagają ludzkości!

Dlaczego Superbohaterowie?

Ponieważ posiadają umiejętności znacznie przekraczające te dostępne zwyczajnym ludziom, które wykorzystuje w czynach wymagających wielkiej odwagi. Zazwyczaj cechują się szlachetnością i dążą ku wspólnego dobru. Supebohaterowie są zazwyczaj ubrani w niecodzienny kostium i posługują się wymyślnymi technicznymi lub magicznymi artefaktami - za wiki.

Superhero

spider-man, x-men, superman, batman, fantastic four, ghost rider, hulk, sin city, transformers, v for vendetta, hellboy, blade, marvel, super, hero

Czy wiesz że?

Superman to fikcyjna postać komiksowa, która po raz pierwszy pojawiła się w pierwszym numerze magazynu Action Comics w 1938. Postać Supermana została stworzona przez Joe Shustera i Jerrego Siegela. Uważany za pierwszego superbohatera.

Gadżety


X-Men Ostatni Bastion, 2006

X-Men Ostatni Bastion, 2006

Trzeci film, X-Men Ostatni Bastion, 2006 nawiązuje do komiksowej Sagi Feniksa (The Phoenix Saga) i do znanego fanom komiksu "leku" powstrzymującego mutacje. Nowo wprowadzone postacie to między innymi Beast, Shadowcat i Angel po stronie X-Men oraz Juggernaut, Callisto (w zmodyfikowanej wersji) i cała rzesza mutantów po stronie Magneto.


Wynaleziono lekarstwo odwracające proces mutowania. Po raz pierwszy mutanty stają przed wyborem: zachować swą unikalność, co oznacza sk...

Czytaj więcej

Wrogowie X-men

Wrogowie X-men

Wrogowie

Magneto

prawdziwe imię: nieznane, przyjmowane czasem Magnus, czasem Erik Lenscherr.

moc: kontrola nad każdym polem magnetycznym.

opis: dawny przyjaciel Xaviera, geniusz genetyki, opowiada się za walką mutantów o dominację nad ludźmi.

Mystique

prawdziwe imię: Raven Darkholme.

moc: zmiana ciała, ubioru i głosu, zdolność upodobnienia się do dowolnej osoby.

opis: tajem...

Czytaj więcej

Inni X-Men-i

Inni X-Men-i

InniSkład X-Men zmieniał się w czasie, różne postacie pojawiały się na krócej lub dłużej. Wśród najistotniejszych wymienić należy:

Rogue

prawdziwe imię: Anna Marie, nazwisko nie ujawnione.

moc: przejmowanie energii życiowej i wspomnień ludzi, w przypadku mutantów również mocy, po trwałym wchłonięciu mocy Miss Marvel również supersiła, latanie i wytrzymałość.

opis: uniemożliwiony kontakt fizyczny z lu...

Czytaj więcej

Giant Size X-Men

Giant Size X-Men

Oryginalna seria odniosła sukces, więc autorzy postanowili nieco zmienić założenia i rozwinąć zespół. Wydanie specjalne "Giant Size X-Men #1" żegnało większość oryginalnego zespołu (oprócz Cyclopsa) i wprowadzało nowych bohaterów.

Wolverine

prawdziwe imię: nieujawnione, przedstawia się jako Logan, mini-seria "The Origin" sugeruje James Howlett i wyjaśnia dlaczego młody Howlett musiał ukrywać się jako Logan

moc: samoleczenie, które pozwoliło na...

Czytaj więcej

Postacie X-men

Postacie X-men

Profesor X

prawdziwe imię: Charles Xavier.

moc: telepatia.

opis: milioner i filantrop, który założył "Szkołę dla Utalentowanej Młodzieży".Oryginalni X-Men

Cyclop

prawdziwe imię: Scott 'Slim' Summers.

moc: wystrzeliwanie z oczu czerwonych promieni o niszczącej mocy.

opis: przywódca X-Men, w zastępstwie Xaviera

.

Marvel Girl lub "Ph...

Czytaj więcej

Posted by David Read more Comments(2) 21.02.


Spider-Man (Peter Benjamin Parker)

Postać z komiksów Marvela stworzona przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Po raz pierwszy pojawił się w "Amazing Fantasy" #15 w roku 1962. Przygody Spider-Mana opisywane są i były w komiksach, filmach animowanych i pełnometrażowych filmach kinowych, które przyniosły ogromne zyski. Postać Spider-Mana stała się ikoną kultury, rozpoznawaną na całym świecie (przez jakiś czas był elementem logo Marvel Comics). Spider-Man (pisownia z myślnikiem jest preferowana przez Stana Lee jako odróżniająca od Supermana) to, według jego twórców, bohater, z którym czytelnik może się utożsamiać. Mimo posiadania fantastycznych mocy, Peter Parker musi się zmagać z codziennością: opiekuje się samotną ciotką, ma nieprzyjemnego szefa, choruje, nie dosypia. Nie ma odziedziczonej fortuny jak Batman czy samotni na biegunie jak Superman. Walka z przestępczością na ulicach Nowego Jorku nie jest dla niego odpowiedzią na wezwanie czy dumnym przywilejem, ale codziennym obowiązkiem, którego się podjął. Po walkach długo leczy rany i połamane żebra. Jednocześnie musi ukrywać swoją tożsamość i znosić podejrzenia, że wcale nie jest superbohaterem, a superprzestępcą. Obecnie tworzeniem scenariuszy komiksowych przygód Sider-Mana zajmuje się J. Michael Straczynski, twórca zawiłej fabuły serialu Babylon 5. Straczynski odkrywa przed czytelnikami mistyczny aspekt mocy, jakimi został obdarzony Peter Parker. Zwraca on uwagę na to, że bohaterowie Marvela zdają się przyciągać podobnych sobie przeciwników, a w przypadku Spider-Mana oznacza to ludzi upodobnionych do zwierząt: do skorpiona, nosorożca, jaszczurki, ptaka. Stawia też pytanie, czy ktoś inny, obdarzony podobnymi mocami, podjąłby się walki ze złem, pokazując istnienie innych ludzi-pająków. Źródło: Wikipedia

Google