Wiadomości branżowe

Artystyczny ARSenał: kolekcja Artystycznej Podróży Hestii w Poznaniu

Spotkanie ponad 600 miłośników sztuki i agentów ubezpieczeniowych na wernisażu w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał rozpoczęło wystawę „Przez Pryzmat (odsłona druga). ERGO Hestia w ramach Programu Artystyczna Podróż Hestii promuje młodych polskich twórców w całej Polsce.– To już druga przekrojowa wystawa prac młodych artystów, pierwsza jej odsłona miała miejsce w Krakowskim Pałacu Sztuki – mówi Maciej Kuźmicz – Dyrektor Biura, Komunikacji ERGO Hestii. Wernisaż wystawy pokazującej prace najlepszych polskich artystów młodego pokolenia przyciągnął po raz kolejny setki osób. Dla wielu z nich jest to możliwość poznania naszej działalności od innej strony. To również doskonała okazja do spotkania i rozmowy nie tylko o ubezpieczeniach w innych okolicznościach, podczas artystycznej podróży – podsumowuje Maciej Kuźmicz.Wystawa „Przez Pryzmat (odsłona druga)” to wyjątkowy przegląd prac laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii.ERGO Hestia prezentuje wystawę w całej Polsce, prowadząc jednocześnie program edukacyjny dla

Spotkanie ponad 600 miłośników sztuki i agentów ubezpieczeniowych na wernisażu w poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał rozpoczęło wystawę ?Przez Pryzmat (odsłona druga). ERGO Hestia w ramach Programu Artystyczna Podróż Hestii promuje młodych polskich twórców w całej Polsce.

? To już druga przekrojowa wystawa prac młodych artystów, pierwsza jej odsłona miała miejsce w Krakowskim Pałacu Sztuki ? mówi Maciej Kuźmicz ? Dyrektor Biura, Komunikacji ERGO Hestii. Wernisaż wystawy pokazującej prace najlepszych polskich artystów młodego pokolenia przyciągnął po raz kolejny setki osób. Dla wielu z nich jest to możliwość poznania naszej działalności od innej strony. To również doskonała okazja do spotkania i rozmowy nie tylko o ubezpieczeniach w innych okolicznościach, podczas artystycznej podróży ? podsumowuje Maciej Kuźmicz.

Wystawa ?Przez Pryzmat (odsłona druga)? to wyjątkowy przegląd prac laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

ERGO Hestia prezentuje wystawę w całej Polsce, prowadząc jednocześnie program edukacyjny dla pośredników finansowych, którzy z firmą współpracują. To pierwszy taki program w Polsce.

W Poznaniu można zobaczyć prace m.in. Jakuba Rebelki, Cyryla Polaczka, Agnieszki Ledóchowskiej czy prace video Xaverego Wolskiego i Małgorzaty Goliszewskiej.

W konkursie biorą udział studenci ostatnich lat polskich uczelni artystycznych, tuż przed wejściem na rynek sztuki. Od tegorocznej edycji, mogą rywalizować w nim pracami malarskimi, grafiką warsztatową, rzeźbą oraz instalacjami, fotografią i sztuką cyfrową.

Nagroda główna w konkursie to artystyczna podróż do Nowego Jorku lub Walencji ? i rezydencja artystyczna w tych miastach. Stypendium twórcze ma pozwolić na zaczerpnięcie inspiracji. Program pobytu w obu miastach wypełniają spotkania z artystami oraz poznawanie zbiorów licznych galerii i muzeów. W konkursie udział wzięło już ponad 1000 uczestników.

Inspiracją dla Programu była tradycja podróży edukacyjnych. Przed wiekami wyruszali w nie młodzi ludzie, głównie zamożni arystokraci i artyści, by poznać dziedzictwo kulturowe najważniejszych europejskich ośrodków.

A to już wiesz?  Czy kobiety zdominują polskie media?

Właśnie swoistą ?podróżą? dla widzów staje się kontakt z twórczością młodych. Przedsięwzięcie jest przykładem nowoczesnego mecenatu artystycznego, który ? w takim wydaniu ? pojmuje sztukę jako markę. Chętnie konfrontuje ją z otaczającą rzeczywistością i angażuje w działania edukacyjne kierowane do różnych grup odbiorców.

– Młodzi artyści potrzebują przestrzeni do prezentacji swoich prac, konfrontacji z krytyką, publicznością, rynkiem. Artystyczna Podróż Hestii ma ambicje ułatwić start wyjątkowym talentom tak, by stworzyć im warunki do zaistnienia na wymagającym rynku sztuki ? mówi Magdalena Kąkolewska, prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii.

Wystawę pokazującą przekrój prac wybranych laureatów Artystycznej Podróży Hestii można zobaczyć w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu do 31 stycznia 2015 roku.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.artystycznapodrozhestii.pl

***

Informacje o konkursie

?Artystyczna Podróż Hestii? to konkurs powołany w 2002 roku z inicjatywy Piotra Śliwickiego, prezesa Grupy Ergo Hestia. Celem inicjatywy jest wyłonienie utalentowanych oraz obiecujących osobowości polskich akademii sztuk pięknych. Konkurs daje im możliwość pokazania się w polskim oraz międzynarodowym środowisku artystycznym, a także jest silną inspiracją do dalszego rozwoju.

W jury konkursu zasiadają: Piotr Śliwicki, Prezes Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA, przewodniczący jury i pomysłodawca konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Josep Santacreu, prezes hiszpańskiej Grupy DKV Seguros, mecenas sztuki, twórca programu mecenatu artystycznego Grupy DKV. Alicia Ventura, krytyk, kurator kolekcji DKV z Hiszpanii. Karen Gunderson, amerykańska artystka, wykładowczyni sztuki, pracuje w Nowym Jorku, promotorka laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Agnieszka Tarasiuk, kurator Muzeum Rzeźby im. X. Dunikowskiego, oddział Muzeum Narodowego Warszawie. Bogna Świątkowska, prezeska Fundacji ?Bęc Zmiana?, członkini Społecznej Rady Kultury przy prezydencie m.st Warszawy, założycielka i wydawca ogólnopolskiego magazynu kulturalnego ?Notes na 6 tygodni?. Jarosław Fliciński, malarz, posługuje się także fotografią i wideo. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych i instytucjonalnych, m.in. Muzeum Sztuki w Łodzi. Paweł Sosnowski, krytyk i twórca Fundacji i Galerii Propaganda. Historyk sztuki, współzałożyciel i wieloletni prezes Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Michał Suchora, kurator Galerii BWA Warszawa, z wykształcenia historyk sztuki i socjolog. Kurator m.in. cyklu edukacyjnego Art in Practice w Art Stations Foundation w Poznaniu, laureat 7. konkursu na wystawę kuratorską w Bielskiej Galerii BWA w Bielsku-Białej w 2012 roku. Magdalena Kąkolewska, koordynator Artystyczny Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. i projektu Artystyczna Podróż Hestii. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego i Historii Sztuki. Autorka warszawskiej wystawy ?Pokuszenia? promującej laureatów edycji APH 2012/13. Członek jury konkursu Fresh Art i Beca Grand Tour/Hiszpania.

A to już wiesz?  Wyróżnij dbających o rodziny. Zgłoś kandydatów do nagrody Tulipany Narodowego Dnia Życia

Więcej informacji na www.artystycznapodrozhestii.pl.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Hestia SA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy