Aktualności LIFESTYLE muzyka

Dr Misio, MILOOPA, HooDoo Band – tak zagra Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Dr Misio, MILOOPA, HooDoo Band – tak zagra Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa
Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się ósma edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Wśród licznych atrakcji imprezy nie zabraknie dobrej muzyki. W ciągu trzech dni Festiwalu będziemy mogli usłyszeć sześć zespołów – m.in. Dr Misio, MILOOPA czy HooDoo

Data publikacji: 2017-05-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dr Misio, MILOOPA, HooDoo Band – tak zagra Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się ósma edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Wśród licznych atrakcji imprezy nie zabraknie dobrej muzyki. W ciągu trzech dni Festiwalu będziemy mogli usłyszeć sześć zespołów – m.in. Dr Misio, MILOOPA czy HooDoo Band.

Dr Misio, MILOOPA, HooDoo Band – tak zagra Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa LIFESTYLE, Muzyka - Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się ósma edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Wśród licznych atrakcji imprezy nie zabraknie dobrej muzyki. W ciągu trzech dni Festiwalu będziemy mogli usłyszeć sześć zespołów – m.in. Dr Misio, MILOOPA czy HooDoo Band.

Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się ósma edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Wśród licznych atrakcji imprezy nie zabraknie dobrej muzyki. W ciągu trzech dni Festiwalu będziemy mogli usłyszeć sześć zespołów – m.in. Dr Misio, MILOOPA czy HooDoo Band

 

Tegoroczna edycja największej piwnej imprezy w Polsce rozpocznie się w piątek 9 czerwca na esplanadzie Stadionu Wrocław i potrwa cały weekend. Festiwal to nie tylko okazja do spróbowania różnorodnych piw z całego świata, ale również obejrzenia wystaw związanych z tematyką piwną, wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych czy posłuchania dobrej muzyki. W tym roku na głównej scenie Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa zagrają: Dr Misio, MILOOPA, HooDoo Band, FairyTaleShow, Tekno oraz Distant Nights.

 

Dr Misio

 

W kwietniu ukazał się najnowszy, trzeci album Dr Misio pod tytułem „Zmartwychwstaniemy”. Po drugiej, świetnie przyjętej przez fanów i dziennikarzy muzycznych, mroczno-gorzkiej płycie „Pogo” z 2014 roku pisano, że jest „mocna jak spirytus i ostra jak brzytwa”. Ale ta rockowa załoga pod wodzą Arka Jakubika już wtedy wiedziała, że na trzeciej płycie musi być rewolucja. I jest. Bez zmian został jednak przekaz. Dalej śpiewają „smutne piosenki o miłości i śmierci” do tekstów Vargi i Świetlickiego, cyniczne i jak zawsze celne obserwacje współczesnego świata. Przekaz jest podszyty wyjątkowo dużą dozą inteligentnej ironii. I może częściej niż zwykle wadzą się w swoich piosenkach z Bogiem. Dr Misio zagra dla Festiwalowiczów w sobotę o godzinie 19.00.

A to już wiesz?  18.07 Jazz & Wine | Afrocake

 

HooDoo Band

 

Jak mówią sami o sobie – najlepszy funky n' blues band w Europie. Funky w szerszym znaczeniu określa optymistyczne i "luźne" podejście. W tym naturalnym środowisku narodziła się mieszanka siedmiu temperamentów i fascynacji muzyką, czyli HooDoo Band. Do tej pory na koncie mają dwie płyty- –debiutancki album "HooDoo Band" oraz akustyczne DVD i CD "HooDoo Unplugged". Występowali na wszystkich najważniejszych scenach bluesowych w Europie – Blues Alive Festival, Blues Festival, Bliuzo Naktyz, dwukrotnie Rawa Blues Festival , Top  Trendy Festival oraz m.in. występy podczas Euro 2012. HooDoo Band zagra w niedzielę o 17.20.

 

MILOOPA

 

Wrocławski zespół, który przełamuje klasyczne bariery gatunków takich jak elektronika, drum’n’bass, pop, rock, soul, dubstep czy nu-jazz, tworząc wielowymiarową przestrzeń, której klimat zmienia się bardzo dynamicznie. MILOOPA powstała w 2001 roku we Wrocławiu, w przeszłości współpracowała z wybitnymi artystami z całego świata (Eivind Aarset, Anti Pop Consortium, JoJo Mayer, Ganesh Anandan, Blu Rum 13). Zespół występował na wielu polskich i zagranicznych festiwalach oraz trasach koncertowych w całej Europie. 2017 jest dla nich wyjątkowym rokiem – artyści obchodzą 15-lecie zespołu MILOOPA, który wydał także kolejną płytę – VERCE. Grupę usłyszymy w niedzielę o 18.40.

 

Tekno

 

Tekno to połączenie punka, alternatywy i elektroniki w piosenkowych ramach. Rasowe gitarowe granie z syntetyzatorami i tanecznymi bitami. Aktualne teksty po polsku zyskały uznanie wśród słuchaczy na koncertach, jak również rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Poza jakością koncertową, energią i doświadczeniem, zespół wyróżnia forma grania koncertów – Tekno to trio ze śpiewającym perkusistą. Zespół zagra w piątek. Start o godzinie 20.50.

 

FairyTaleShow

 

Rock’n'rollowe granie chłopaków w garniturach. Finaliści V edycji Must Be The Music oraz zdobywcy nagrody internautów na Sopot Top Trendy 2013. Fani rozpoznają w nich nieślubne dzieci legendarnych Pixies. Energetyczny zespół, który łączy brudny, okołobrytyjski rock z protestsongami, by z kolei przejść niespodziewanie w rock'n rollowy klimat. W repertuarze znajdziecie autorskie kawałki, stare szlagiery i covery we własnych, śmiałych aranżacjach. FTS zdobyło uznanie wielu osobistości polskiej sceny muzycznej, m.in.: Piotra Barona, Piotra Metza, Kazika Staszewskiego czy Marii Peszek. FairyTaleShow będziemy mogli wysłuchać w sobotę o godzinie 20.50.

A to już wiesz?  DonGURALesko dziękuje za 25 tysięcy dla Rak'n'Roll Music

 

Distant Nights

 

Wrocławski zespół Distant Nights gra muzykę inspirowaną zimnofalowymi brzmieniami początku lat 80., szczególnie takimi zespołami jak Joy Division czy The Cure. W tym roku obchodzą pięciolecie swojej działalności i właśnie z tej okazji wydadzą swój debiutancki album. Grupa zagra na głównej scenie Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa w piątek o godzinie 19.30.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dr Misio, MILOOPA, HooDoo Band – tak zagra Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa LIFESTYLE, Muzyka - Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się ósma edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Wśród licznych atrakcji imprezy nie zabraknie dobrej muzyki. W ciągu trzech dni Festiwalu będziemy mogli usłyszeć sześć zespołów – m.in. Dr Misio, MILOOPA czy HooDoo Band.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy