Aktualności LIFESTYLE muzyka

Dr Misio, MILOOPA, HooDoo Band – tak zagra Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Dr Misio, MILOOPA, HooDoo Band – tak zagra Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa
Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się ósma edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Wśród licznych atrakcji imprezy nie zabraknie dobrej muzyki. W ciągu trzech dni Festiwalu będziemy mogli usłyszeć sześć zespołów – m.in. Dr Misio, MILOOPA czy HooDoo

Data publikacji: 2017-05-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Dr Misio, MILOOPA, HooDoo Band – tak zagra Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się ósma edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Wśród licznych atrakcji imprezy nie zabraknie dobrej muzyki. W ciągu trzech dni Festiwalu będziemy mogli usłyszeć sześć zespołów – m.in. Dr Misio, MILOOPA czy HooDoo Band.

Dr Misio, MILOOPA, HooDoo Band – tak zagra Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa LIFESTYLE, Muzyka - Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się ósma edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Wśród licznych atrakcji imprezy nie zabraknie dobrej muzyki. W ciągu trzech dni Festiwalu będziemy mogli usłyszeć sześć zespołów – m.in. Dr Misio, MILOOPA czy HooDoo Band.

Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się ósma edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Wśród licznych atrakcji imprezy nie zabraknie dobrej muzyki. W ciągu trzech dni Festiwalu będziemy mogli usłyszeć sześć zespołów – m.in. Dr Misio, MILOOPA czy HooDoo Band

 

Tegoroczna edycja największej piwnej imprezy w Polsce rozpocznie się w piątek 9 czerwca na esplanadzie Stadionu Wrocław i potrwa cały weekend. Festiwal to nie tylko okazja do spróbowania różnorodnych piw z całego świata, ale również obejrzenia wystaw związanych z tematyką piwną, wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych czy posłuchania dobrej muzyki. W tym roku na głównej scenie Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa zagrają: Dr Misio, MILOOPA, HooDoo Band, FairyTaleShow, Tekno oraz Distant Nights.

 

Dr Misio

 

W kwietniu ukazał się najnowszy, trzeci album Dr Misio pod tytułem „Zmartwychwstaniemy”. Po drugiej, świetnie przyjętej przez fanów i dziennikarzy muzycznych, mroczno-gorzkiej płycie „Pogo” z 2014 roku pisano, że jest „mocna jak spirytus i ostra jak brzytwa”. Ale ta rockowa załoga pod wodzą Arka Jakubika już wtedy wiedziała, że na trzeciej płycie musi być rewolucja. I jest. Bez zmian został jednak przekaz. Dalej śpiewają „smutne piosenki o miłości i śmierci” do tekstów Vargi i Świetlickiego, cyniczne i jak zawsze celne obserwacje współczesnego świata. Przekaz jest podszyty wyjątkowo dużą dozą inteligentnej ironii. I może częściej niż zwykle wadzą się w swoich piosenkach z Bogiem. Dr Misio zagra dla Festiwalowiczów w sobotę o godzinie 19.00.

A to już wiesz?  KARAOKE PO POLSKU w Porcie Łódź

 

HooDoo Band

 

Jak mówią sami o sobie – najlepszy funky n' blues band w Europie. Funky w szerszym znaczeniu określa optymistyczne i "luźne" podejście. W tym naturalnym środowisku narodziła się mieszanka siedmiu temperamentów i fascynacji muzyką, czyli HooDoo Band. Do tej pory na koncie mają dwie płyty- –debiutancki album "HooDoo Band" oraz akustyczne DVD i CD "HooDoo Unplugged". Występowali na wszystkich najważniejszych scenach bluesowych w Europie – Blues Alive Festival, Blues Festival, Bliuzo Naktyz, dwukrotnie Rawa Blues Festival , Top  Trendy Festival oraz m.in. występy podczas Euro 2012. HooDoo Band zagra w niedzielę o 17.20.

 

MILOOPA

 

Wrocławski zespół, który przełamuje klasyczne bariery gatunków takich jak elektronika, drum’n’bass, pop, rock, soul, dubstep czy nu-jazz, tworząc wielowymiarową przestrzeń, której klimat zmienia się bardzo dynamicznie. MILOOPA powstała w 2001 roku we Wrocławiu, w przeszłości współpracowała z wybitnymi artystami z całego świata (Eivind Aarset, Anti Pop Consortium, JoJo Mayer, Ganesh Anandan, Blu Rum 13). Zespół występował na wielu polskich i zagranicznych festiwalach oraz trasach koncertowych w całej Europie. 2017 jest dla nich wyjątkowym rokiem – artyści obchodzą 15-lecie zespołu MILOOPA, który wydał także kolejną płytę – VERCE. Grupę usłyszymy w niedzielę o 18.40.

 

Tekno

 

Tekno to połączenie punka, alternatywy i elektroniki w piosenkowych ramach. Rasowe gitarowe granie z syntetyzatorami i tanecznymi bitami. Aktualne teksty po polsku zyskały uznanie wśród słuchaczy na koncertach, jak również rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Poza jakością koncertową, energią i doświadczeniem, zespół wyróżnia forma grania koncertów – Tekno to trio ze śpiewającym perkusistą. Zespół zagra w piątek. Start o godzinie 20.50.

 

FairyTaleShow

 

Rock’n'rollowe granie chłopaków w garniturach. Finaliści V edycji Must Be The Music oraz zdobywcy nagrody internautów na Sopot Top Trendy 2013. Fani rozpoznają w nich nieślubne dzieci legendarnych Pixies. Energetyczny zespół, który łączy brudny, okołobrytyjski rock z protestsongami, by z kolei przejść niespodziewanie w rock'n rollowy klimat. W repertuarze znajdziecie autorskie kawałki, stare szlagiery i covery we własnych, śmiałych aranżacjach. FTS zdobyło uznanie wielu osobistości polskiej sceny muzycznej, m.in.: Piotra Barona, Piotra Metza, Kazika Staszewskiego czy Marii Peszek. FairyTaleShow będziemy mogli wysłuchać w sobotę o godzinie 20.50.

A to już wiesz?  Cydr Lubelski Spragnieni Lata w Warszawie

 

Distant Nights

 

Wrocławski zespół Distant Nights gra muzykę inspirowaną zimnofalowymi brzmieniami początku lat 80., szczególnie takimi zespołami jak Joy Division czy The Cure. W tym roku obchodzą pięciolecie swojej działalności i właśnie z tej okazji wydadzą swój debiutancki album. Grupa zagra na głównej scenie Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa w piątek o godzinie 19.30.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Dr Misio, MILOOPA, HooDoo Band – tak zagra Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa LIFESTYLE, Muzyka - Za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się ósma edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Wśród licznych atrakcji imprezy nie zabraknie dobrej muzyki. W ciągu trzech dni Festiwalu będziemy mogli usłyszeć sześć zespołów – m.in. Dr Misio, MILOOPA czy HooDoo Band.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy