Kultura

Gwiazdy na warszawskiej premierze spektaklu „Gąska”

Gwiazdy na warszawskiej premierze spektaklu „Gąska” W weekend na Saskiej Kępie w Promie Kultury odbyła się premiera spektaklu „Gąska” w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. W sztuce

Gwiazdy na warszawskiej premierze spektaklu „Gąska”
W weekend na Saskiej Kępie w Promie Kultury odbyła się premiera spektaklu „Gąska” w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza. W sztuce grają m.in.: Dominika Ostałowska, Magdalena Wójcik, Magdalena Smalara, Viola Arlak i Artur Pontek. Wśród zaproszonych gości pojawiła się: Edyta Herbuś, Katarzyna Sowińska, Tomasz Ciachorowski, Marcin Kwaśny.
O sztuce „Gąska” Nikołaj Koleda
Dechowsk, teatr na prowincji, w którym wszystko przebiega od lat po staremu. Do czasu, gdy pojawia się młoda, atrakcyjna aktorka (tytułowa Gąska), która szybko staje się obiektem pożądania dwóch żonatych dyrektorów. Przewidywalny scenariusz, w którym zdradzają z nią swoje małżonki oczywiście się wydarza. Jak potoczą się losy „tej trzeciej”, czy młodszy model pozwoli zmienić życie na lepsze, czy jednak burzy bezpieczeństwo starych nawyków? Komedia ludzka o kryzysie wieku średniego, stereotypach i obawie przed zmianą.
Na ten sezon zaplanowano jeszcze kilka występów w m.in.: Lesznie, Wejherowie czy Nowym Sączu, zaś pełną parą spektakl ruszy w trasę od września. Sztukę będzie można zobaczyć w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Olsztynie czy Łodzi. Producentami Gąski są: Dom Kultury w Rawiczu, Teatr Skene i Teatr Miejski Leszno.
Aktualny repertuar dostępny tutaj
Obsada
Dominika Ostałowska / Magdalena Wójcik* – w roli Ałły
Viola Arlak / Magdalena Smalara* – w roli Diany
Anna Smołowik / Natasza Leśniak * – w roli Nonny
Tadeusz Chudecki, Artur Pontek* – w roli Fiodora
Dariusz Kordek / Leszek Zduń* / Dariusz Taraszkiewicz* – w roli Wasilija
(*wymiennie)

Reżyseria Dariusz Taraszkiewicz
Muzyka Jacek Zamecki
Scenografia Dorota Kalitowicz
Kostiumy Donata Kozielewicz
Choreografia Janja Lesar, Krzysztof Hulboy

Dariusz Taraszkiewicz – absolwent wydziału aktorskiego krakowskiej PWST, reżyser, aktor, dyrektor Domu Kultury w Rawiczu.
Występował w teatrach: im. Jaracza w Łodzi (1999-2002), Muzycznym w Łodzi (1999-2001), Muzycznym w Poznaniu (2002-05 i od 2008), Muzycznym w Lublinie (2004), im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (2005-2008), Polskim w Poznaniu (2006) i “Arka” we Wrocławiu (2009). Reżyser spektakli: Cudowna Terapia (2018), Gąska (2019).

A to już wiesz?  Duński design w przestrzeniach sztuki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy