książki

Jak wydanie książki wpływa na budowanie wizerunku?

Warszawa, 27.10.2021 r. W dobie rozwiniętej technologii druku i jego stosunkowo niskich kosztów, warto zastanowić się nad wydaniem książki, która będzie doskonałym narzędziem do budowania

Warszawa, 27.10.2021 r.

W dobie rozwiniętej technologii druku i jego stosunkowo niskich kosztów, warto zastanowić się nad wydaniem książki, która będzie doskonałym narzędziem do budowania marki osobistej, czy wizerunku całej korporacji. Profesjonalna publikacja wydana własnym sumptem pełni funkcję zarówno upominku reklamowego, jak i źródła branżowej wiedzy. Przyciąga potencjalnych klientów i partnerów biznesowych, a także buduje opinię eksperta.
Przemyślana i systematyczna praca nad własnym wizerunkiem to dziś zadanie nie tylko dla osób zajmujących wysokie stanowiska, ale dla każdego, kto świadomie chce rozwijać swoją markę osobistą. Wśród popularnych narzędzi do pracy nad zawodową reputacją znajdują się popularne social media, rozmaite tutoriale, treści eksperckie publikowane na blogach i w mediach tradycyjnych, webinary, a także… książki!
W kierunku profesjonalizacji
Wydana książka naszego autorstwa może pomóc zbudować własny wizerunek i pozycję eksperta. Z takiego rozwiązania warto skorzystać, jeśli pracuje się w branży marketingowej i public relations, czy jako wykładowca akademicki, menedżer, trener, mówca motywacyjny, językoznawca, coach, trener jogi czy personalna stylistka. Tak naprawdę możemy profesjonalizować się w każdej dziedzinie, by następnie dzielić się wiedzą z potencjalnymi klientami. – Obecnie na rynku wydawniczym obserwujemy sporo ciekawych pozycji, napisanych przez prawdziwych pasjonatów w swoich dziedzinach, od sportu, przez biznes, aż po kulinaria. Dla tych, którzy chcą sięgnąć do kompendium praktycznej wiedzy jest to doskonała możliwość do nauki i rozwijania się w swojej branży. Z kolei dla tych, którzy dzielą się swoim zawodowym doświadczeniem, jest to szansa na zaistnienie wśród szerokiego grona odbiorców – mówi Artur Owczarski, założyciel wydawnictwa self-publishingowego BookEdit.
Nie tylko marka osobista
Równie dużą popularnością, co podręczniki pisane przez praktyków i ekspertów w swoich dziedzinach, cieszą się merytoryczne publikacje wydawane przez znane korporacje. Praktyczne wskazówki czy emocjonujące historie startupów, interesujące case studies przyciągają swoją transparentnością i otwartością. Firma może pochwalić się swoimi sukcesami finansowymi czy udanymi kampaniami promocyjnymi, jednocześnie uchylając rąbka tajemnicy o wewnętrznych procesach. Jeśli korporacja dodatkowo szczerze zdradza czytelnikom historie swoich porażek, z których można wyciągnąć konstruktywną naukę na przyszłość, tym bardziej budzi zaufanie wśród sympatyków marki, klientów i tych, którzy na swojej ścieżce zawodowej chcą uczyć się od najlepszych.
Upominek reklamowy
Książka, wydana przez firmę, może mieć również funkcję okolicznościowego prezentu, rozdawanego np. wszystkim pracownikom z okazji dużej rocznicy. Warto również taką profesjonalną publikacją chwalić się w formie upominku reklamowego podczas rozmaitych eventów branżowych, targów pracy czy praktyk studenckich. – Dzisiejsze możliwości technologiczne pozwalają nam na wydanie książki w maksymalnie spersonalizowany sposób. Możemy wybrać font, grafiki, papier, oprawę, format, dosłownie wszystko to, co ma znaczenie i wpływ na postrzeganie naszego brandu – mówi Artur Owczarski, założyciel Book Edit.
W pracy nad wizerunkiem własnym czy firmy warto sięgnąć po nieoczywiste rozwiązania i stworzyć taką publikację, która długo pozostanie aktualna i przez lata będzie mogła służyć jako nasza merytoryczna wizytówka.

A to już wiesz?  Książka nie jest droga. Tyle samo płacimy w sieciówce za dwie kawy z mlekiem

BookEdit to nowe wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki.
Nakładem BookEdit ukazały się m.in.: e-book Pokonać siebie Andrzeja Cichockiego, Paranoja Natalii Kostrzyckiej, Ósmy kontynent Mariusza Szeiba oraz 9 ognisk Marka Tomalika.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy