Aktualności LIFESTYLE muzyka

Jazz & Wine w Zoni | festiwal polskiego wina i jazzu | 26-28 czerwca

Jazz & Wine w Zoni | festiwal polskiego wina i jazzu | 26-28 czerwca
W ostatni weekend czerwca na Plac Konesera zawita kameralny festiwal polskiego wina i jazzu. Przez trzy dni w restauracji Zoni będzie można degustować wina z Dworu Sanna. Do kieliszka musiaka czy pét-nata zagra Madame Jean Pierre. „Jazz & Wine w Zoni” startuje 26

Data publikacji: 2020-06-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jazz & Wine w Zoni | festiwal polskiego wina i jazzu | 26-28 czerwca
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

W ostatni weekend czerwca na Plac Konesera zawita kameralny festiwal polskiego wina i jazzu. Przez trzy dni w restauracji Zoni będzie można degustować wina z Dworu Sanna. Do kieliszka musiaka czy pét-nata zagra Madame Jean Pierre. „Jazz & Wine w Zoni” startuje 26 czerwca.

Jazz & Wine w Zoni | festiwal polskiego wina i jazzu | 26-28 czerwca LIFESTYLE, Muzyka - W ostatni weekend czerwca na Plac Konesera zawita kameralny festiwal polskiego wina i jazzu. Przez trzy dni w restauracji Zoni będzie można degustować wina z Dworu Sanna. Do kieliszka musiaka czy pét-nata zagra Madame Jean Pierre. „Jazz & Wine w Zoni” startuje 26 czerwca.

W ostatni weekend czerwca na Plac Konesera zawita kameralny festiwal polskiego wina i muzyki jazzowej. Przez trzy dni w restauracji Zoni będzie można wziąć udział w degustacji win z Dworu Sanna. A nic nie pasuje lepiej do kieliszka musiaka czy pét-nata niż słoneczne popołudnie i dźwięki jazzu. Te ostatnie zapewni grupa Madame Jean Pierre. Wydarzenie Jazz & Wine w Zoni startuje 26 czerwca.

5 kieliszków, 5 odmiennych smaków i zupełnie innych winnych doświadczeń – musujący Johanniter, strukturalny i dobrze zbalansowany oraz Johanniter w wersji spokojnej o dojrzałym smaku, mineralny Solaris o intensywnej dojrzało-cytrusowej nucie, soczysty i orzeźwiający pomarańczowy pét-nat oraz wyrazisty, taniczny Regent. Te wina Dworu Sanna będą mogli spróbować uczestnicy wydarzenia Jazz & Wine w restauracji Zoni. Przewodnikiem po ich smakach będzie Karol Nizio, właściciel i główny enolog tej polskiej winnicy. W piątkowy wieczór będzie można dowiedzieć się m.in. o tym, jak powstaje wino oraz czym różni się wino musujące od pét-natów, które zyskują coraz większą popularność, a przez niektórych są wręcz uważane za aktualnie najmodniejsze wina.Przede wszystkim jednak ostatni czerwcowy weekend będzie okazją, by doświadczyć, jak wino łączy się z jedzeniem. Szef kuchni Michał Gniadek wraz z Tarasem Lachnowskim, sommelierem Zoni do festiwalowego zestawu win rekomendują szczególnie zupę rybną z pomidorami, dorszem oraz owocami morza (Pomarańcz pét-nat 2018), sałatkę nicejską z wasabi oraz piklowanymi truskawkami (Johanniter 2018), ośmiornicę z kimchi i subtelną pianą z pieczonego ziemniaka (Solaris 2018), antrykot z sosem chimichurri (Regent 2016). 

A to już wiesz?  Bitwa Muzyczna - największy pojedynek kapel i wokalistów tego roku

W sobotni wieczór degustacji dań z Zoni oraz dobranych do nich win z dworu Sanna towarzyszyć będą kojące dźwięki warm jazzu w wykonaniu zespołu Madame Jean Pierre. Melodyjne i pełne emocji kompozycje zaśpiewa obdarzona ciepłą barwą głosu wokalistka, Joanna Markowska. Towarzyszyć jej będą: gitarzysta Maciej Muszyński i basista Jędrzej Łaciak. Młodzi muzycy inspirują się jazzem nowoczesnym i bawią improwizacją, przywiązując jednocześnie wagę do warstwy lirycznej, za którą w pełni odpowiedzialna jest wokalistka. 

Jazz & Wine, 26-28 czerwca 2020
Restauracja Zoni
Centrum Praskie Koneser, plac Konesera 1, Warszawa 

Restauracja Zoni

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2606127362938483/

26 czerwca, godz. 18:00 – spotkanie z Karolem Nizio, właścicielem i głównym enologiem winnicy Dwór Sanna, prowadzenie Małgorzata Minta 

27 czerwca, godz. 19:00 – plenerowy koncert Madame Jean Pierre, grupa wystąpi w składzie: Joanna Markowska – wokal, Maciej Muszyński – gitara, Jędrzej Łaciak – bas. 

Przez cały weekend jest możliwość zamówienia specjalnego setu degustacyjnego 5 kieliszków (75 ml) win Dworu Sanna w cenie 75 zł 

Restauracja czynna w godzinach: 
26 czerwca, godz. 18:00-22:00 
27 czerwca, godz. 12:00-22:00 
28 czerwca, godz. 12:00-20:00 

Rezerwacji można dokonywać on-line: http://zoni.today/rezerwacja/
telefonicznie: +48 22 355 30 01, oraz mailowo: [email protected]

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jazz & Wine w Zoni | festiwal polskiego wina i jazzu | 26-28 czerwca LIFESTYLE, Muzyka - W ostatni weekend czerwca na Plac Konesera zawita kameralny festiwal polskiego wina i jazzu. Przez trzy dni w restauracji Zoni będzie można degustować wina z Dworu Sanna. Do kieliszka musiaka czy pét-nata zagra Madame Jean Pierre. „Jazz & Wine w Zoni” startuje 26 czerwca.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy