Aktualności Film LIFESTYLE

Nat Geo Wild prezentuje najgroźniejsze zwierzęta Australii

Nat Geo Wild prezentuje najgroźniejsze zwierzęta Australii
Nat Geo Wild zaprasza na spotkania z najniebezpieczniejszymi zwierzętami, zamieszkującymi północne tereny

Data publikacji: 2017-06-07
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nat Geo Wild prezentuje najgroźniejsze zwierzęta Australii
Kategoria: LIFESTYLE, Film

Nat Geo Wild zaprasza na spotkania z najniebezpieczniejszymi zwierzętami, zamieszkującymi północne tereny Australii.

Nat Geo Wild prezentuje najgroźniejsze zwierzęta Australii LIFESTYLE, Film - Nat Geo Wild zaprasza na spotkania z najniebezpieczniejszymi zwierzętami, zamieszkującymi północne tereny Australii.

Australia to kraina ekstremów i naturalne miejsce życia wielu bezwzględnych zabójców, których nie spotkamy nigdzie indziej na Ziemi. Nat Geo Wild zaprezentuje dokument poświęcony najbardziej niebzpiecznym stworzeniom zamieszkującym tropikalną północ tego kontynentu. 

„Najgroźniejsze zwierzęta Australii: Północ dla odważnych” – premiera w poniedziałek 12 czerwca o godz. 18:00.​

Tropikalna północ kontynentu to siedlisko krokodyla różańcowego, największego żyjącego współcześnie gada i największego nadbrzeżnego drapieżnika na naszej planecie. Jest on w stanie zaatakować niemal każde zwierzę, które znajdzie się w jego zasięgu i robi to w mgnieniu oka. Jest również niezwykle niebezpieczny dla człowieka. Innym potworem zamieszkującym tutejsze wody jest szkaradnica, drapieżna ryba, przypominająca swym wyglądem skałę. Jej ciało uzbrojone jest w kolce połączone z gruczołami jadowymi, a ukłucie może być dla człowieka śmiertelne. Pomiędzy listopadem a kwietniem wybrzeża tropikalnych części Australii są wręcz zalewane przez meduzy. Podczas gdy niektóre z nich są zupełnie niegroźne, inne to zimnokrwiści zabójcy. Cechująca się niewielkim rozmiarem meduza irukandji jest jedną z najbardziej jadowitych istot znanych człowiekowi – jej toksyczna broń jest sto razy silniejsza niż jad kobry i tysiąc razy bardziej śmiertelna niż ukąszenie tarantuli. W tych wodach jest jednak ktoś groźniejszy – kubopławy. Poparzenie tej meduzy jest niezwykle bolesne i niebezpieczne nawet dla dorosłej osoby, może skutkować śmiercią w ciągu zaledwie kilku minut.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nat Geo Wild prezentuje najgroźniejsze zwierzęta Australii LIFESTYLE, Film - Nat Geo Wild zaprasza na spotkania z najniebezpieczniejszymi zwierzętami, zamieszkującymi północne tereny Australii.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Film

A to już wiesz?  W Trąbkach Wielkich po raz kolejny zagrają na trąbkach po rekord

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy