Wiadomości branżowe

Niezwykła „Medea” w Teatrze Polonia – Magdalena Boczarska w debiucie teatralnym Doroty Kędzierzawskiej

Znana i nagradzana w Polsce i na całym świecie reżyserka filmowa, Dorota Kędzierzawska ("Wrony", "Jestem", "Jutro będzie lepiej"), debiutuje w teatrze. I to od razu w niezwykły sposób - we współczesnej opowieści o Medei (charyzmatyczna Magdalena Boczarska) główne role zagrają... dzieci! Premiera spektaklu "Medea" według australijskiego tekstu opartego o dramat Eurypidesa, odbędzie się 22 maja w Teatrze Polonia. W tytułowej roli zobaczymy Magdalenę Boczarską, jedną z najwybitniejszych aktorek swojego pokolenia, cechującą się magnetyczną wręcz osobowością, zaś w rolach synów Medei i Jazona wystąpią (w dublurach) Feliks Matecki i Wincenty Matecki lub Jan Rogaliński i Adam Tomaszewski. Dorota Kędzierzawska znana jest z filmów, w których poruszające i ważne role grały dzieci. W przygotowywanym przez nią spektkalu to dzieci - Leon i Teoś - będą prowadzić widzów przez dramatyczną historię związku Medei i Jazona. Będzie to spektakl o miłości, bólu i zemście, której ofiarami stają się dzieci właśnie. "Medea" powstała podczas wielomiesięcznej pracy-improwizacji  teatralnej z dziećmi, oparta jest o

Znana i nagradzana w Polsce i na całym świecie reżyserka filmowa, Dorota Kędzierzawska („Wrony”, „Jestem”, „Jutro będzie lepiej”), debiutuje w teatrze. I to od razu w niezwykły sposób – we współczesnej opowieści o Medei (charyzmatyczna Magdalena Boczarska) główne role zagrają… dzieci! 

Premiera spektaklu „Medea” według australijskiego tekstu opartego o dramat Eurypidesa, odbędzie się 22 maja w Teatrze Polonia. W tytułowej roli zobaczymy Magdalenę Boczarską, jedną z najwybitniejszych aktorek swojego pokolenia, cechującą się magnetyczną wręcz osobowością, zaś w rolach synów Medei i Jazona wystąpią (w dublurach) Feliks Matecki i Wincenty Matecki lub Jan Rogaliński i Adam Tomaszewski. Dorota Kędzierzawska znana jest z filmów, w których poruszające i ważne role grały dzieci. W przygotowywanym przez nią spektkalu to dzieci – Leon i Teoś – będą prowadzić widzów przez dramatyczną historię związku Medei i Jazona. Będzie to spektakl o miłości, bólu i zemście, której ofiarami stają się dzieci właśnie. 

„Medea” powstała podczas wielomiesięcznej pracy-improwizacji  teatralnej z dziećmi, oparta jest o niezwykły pomysł reżyserski i wyjątkowy tekst – poruszający, ważny, współczesny, aktualny do bólu. Spektakl ten jest godzien szczególnej uwagi, ponieważ po raz pierwszy w Polsce tak duże role powierzono dzieciom, prowadzonym przez rezyserkę, która słynie z filmów, w których najważniejsze i poruszające role zagrały dzieci. Teatr Polonia zaprosi więc swoich widzów na unikalne przedstawienie – opowiedziane z perspektywy dzieci, ze światem ukazanym ich oczyma. 

Próba dla mediów odbędzie sie w Teatrze Polonia we wtorek 20 maja o 12:00, R.S.V.P. Józefina Bartyzel, tel. 695 492 970, [email protected]

Premiera w Teatrze Polonia juz w czwartek, 22 maja 2014 roku.

Źródło Teatr Polonia. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Cafu spodziewa się wielu bramek podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2014

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy