Wiadomości branżowe

Provident CUP już w niedzielę w Stargardzie Szczecińskim

UKS „SMYK Stargard” oraz firma Provident zapraszają do udziału w Letnim Turnieju Piłki Nożnej „Provident Cup”, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 22 czerwca w Stargardzie Szczecińskim. W sportowej rywalizacji weźmie udział łącznie 12 drużyn, wyłonionych przez lokalne szkółki i kluby piłkarskie. Na uczestników czekają medale i puchary, a kibicami mogą być całe rodziny. To już druga edycja wydarzenia, organizowanego dzięki grantowi z programu społecznego „Wokół nas” firmy Provident.Turniej piłkarski z udziałem najmłodszych odbędzie się na Euroboisku przy ulicy Ceglanej 1 i rozpocznie się o godzinie 9:00. W wydarzeniu weźmie udział ok. stu trzydziestu młodych adeptów futbolu, w tym dzieci w wieku ośmiu lat i młodsze. Uczestnicy sportowej rywalizacji mogli zgłaszać chęć udziału w imprezie za pośrednictwem lokalnych szkółek i klubów piłkarskich. W ten sposób wyłoniono łącznie 12 dziesięcioosobowych drużyn, które podzielone będą na dwie grupy. Idea turnieju jest prosta: chodzi nie tylko o zachętę do rozwijania piłkarskiego talentu i sportowe zmagania w

UKS ?SMYK Stargard? oraz firma Provident zapraszają do udziału w Letnim Turnieju Piłki Nożnej ?Provident Cup?, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 22 czerwca w Stargardzie Szczecińskim. W sportowej rywalizacji weźmie udział łącznie 12 drużyn, wyłonionych przez lokalne szkółki i kluby piłkarskie. Na uczestników czekają medale i puchary, a kibicami mogą być całe rodziny. To już druga edycja wydarzenia, organizowanego dzięki grantowi z programu społecznego ?Wokół nas? firmy Provident.

Turniej piłkarski z udziałem najmłodszych odbędzie się na Euroboisku przy ulicy Ceglanej 1 i rozpocznie się o godzinie 9:00. W wydarzeniu weźmie udział ok. stu trzydziestu młodych adeptów futbolu, w tym dzieci w wieku ośmiu lat i młodsze. Uczestnicy sportowej rywalizacji mogli zgłaszać chęć udziału w imprezie za pośrednictwem lokalnych szkółek i klubów piłkarskich. W ten sposób wyłoniono łącznie 12 dziesięcioosobowych drużyn, które podzielone będą na dwie grupy. Idea turnieju jest prosta: chodzi nie tylko o zachętę do rozwijania piłkarskiego talentu i sportowe zmagania w duchu ?fair play?, ale także wspólną zabawę i ruch na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy rozgrywek na zakończenie imprezy otrzymają pamiątkowe medale, zaś każda z drużyn ? specjalny puchar ?Provident Cup?.

W zdrowym ciele zdrowy duch
Imprezę poprowadzi Dariusz Czaczyk. Turniej będzie także okazją do integracji na świeżym powietrzu. Organizatorzy zachęcają do wspólnego kibicowania całe rodziny, które podziwiać będą rywalizację najmłodszych. Na trybunach Euroboiska może się zmieścić ponad 500 osób. Środki z grantu, zapewnionego przez firmę Provident, przeznaczone zostały na organizację wydarzenia, w tym również na zakup cateringu dla rodziców, który dostępny będzie w symbolicznej cenie. W organizację turnieju włączyła się także redakcja ?Dziennika Stargardzkiego?, która zapewni m.in. odpowiednie nagłośnienie. Inicjatywę wsparli także sympatycy ogólnopolskiej akcji ?Kolorujemy?. Polega ona m.in. na renowacji domów dziecka w całym kraju i zainicjowana została przez Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców, który w ten sposób chce przyczynić się do promowania kultury wspólnego kibicowania oraz budować pozytywny wizerunek fanów futbolu.

A to już wiesz?  Poczta Polska: konkurs na kartkę z okazji ?Dnia Życzliwości i Pozdrowień?

Bardzo nas cieszy, że już po raz drugi możemy zorganizować turniej piłkarski dzięki wsparciu firmy Provident. Ta ważna inicjatywa, poprzez którą chcemy przede wszystkim pokazać najmłodszym, jak ważną rolę pełni aktywność fizyczna. Każdy chyba zna popularne powiedzenie: w zdrowym ciele zdrowy duch. Najmłodsi to nasza przyszłość i jako dorośli czujemy się odpowiedzialni za to, by pokazać im, że można i warto rozwijać swoje hobby, pasje sportowe i odkrywać piłkarski talent. To także zachęta, by znaleźć właściwą przeciwwagę dla czasu, który coraz częściej dzieci spędzają w dużej mierze przed komputerem ? powiedział Mateusz Rzepecki z Akademii Piłkarskiej ?SMYK?.
? Organizacja wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia firmy Provident. To dzięki grantowi w wysokości 5 tysięcy złotych mogliśmy zorganizować turniej, wynająć boisko i zapewnić obecność sędziów. Zakupiliśmy pamiątkowe medale i puchary, zapewniliśmy catering i wyprodukowaliśmy plakaty zachęcające do udziału w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że dzięki temu impreza upłynie w przyjemnych i komfortowych dla wszystkich warunkach.

Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem. W ubiegłorocznej edycji Turnieju wzięło udział ponad 90 uczestników. Drużyny liczyły wówczas 12 osób, a sportowa rywalizacja zapewniła bardzo wiele emocji.

Cieszymy się, że już po raz kolejny możemy wesprzeć tak ważną inicjatywę, jaką jest turniej piłkarski z udziałem najmłodszych. Mamy nadzieję, że impreza zapewni chwilę relaksu i okazję do wspólnego wypoczynku całym rodzinom, a także zachęci wiele osób do kontynuowania aktywności fizycznej ? wyjaśnia Adam Czarnecki, Specjalista ds. Społecznej Odpowiedzialności w firmie Provident Polska ? Organizatorzy turnieju skorzystali z możliwości, jakie daje nowa formuła naszego programu. W tym roku zainteresowanie programem było tak duże, że zdecydowaliśmy się zwiększyć wstępnie planowaną liczbę projektów, które uzyskały wsparcie. Wierzymy, że jako Polacy mamy pomaganie we krwi i jeżeli jest tylko taka możliwość, chętnie angażujemy się w działania na rzecz lokalnych społeczności. Zależy nam, żeby inicjatywy, które uzyskały wsparcie, działały dalej również po zakończeniu projektu.

200 tys. zł wsparcia na lokalne programy społeczne
Proces zgłaszania projektów, które zrealizowane zostaną w ramach tegorocznej, czwartej już edycji programu ?Wokół Nas? zakończył się 25 kwietnia. Cykliczna inicjatywa firmy Provident ma na celu wspieranie lokalnych społeczności oraz przeciwdziałanie problemom wykluczenia społecznego i finansowego. W tym roku program poświęcony jest wspieraniu rodzin oraz promowaniu równowagi życia rodzinnego. Dzięki środkom i zasobom organizatorów wcielonych zostanie w życie aż 65 nowych projektów o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Projekty zrealizowane zostaną do końca sierpnia. Jak co roku, program ?Wokół Nas? przyczynia się do rozwoju współpracy partnerów społecznych takich jak samorządy, organizacje pozarządowe, media czy przedstawiciele biznesu. Dzięki temu przyczynia się do budowy więzi społecznych oraz promuje ideę partnerstw publiczno-prywatnych. Co bardzo istotne, w realizację każdego z projektów mogą włączyć się wszyscy chętni, nie tylko osoby działające na co dzień w organizacjach pozarządowych, ale wszyscy, którym na sercu leży dobro lokalnych społeczności.
Wśród wybranych przedsięwzięć znalazły się m.in. organizacja pikników rodzinnych, spotkań integrujących rodziny, zajęć rekreacyjnych i sportowych, a także Dnia Dziecka czy konkursów tematycznych. Wśród wybranych projektów wymienić można również zakup sprzętu i wyposażenia dla szkół, odnowienie sal i pomieszczeń służących społecznościom lokalnym, aktywności mające na celu walkę z wykluczeniem społecznym i wiele, wiele innych.

A to już wiesz?  Rusza sezon Formuły 1, a wraz z nim Castrol EDGE Grand Prix Predictor

Letni Turniej Piłkarski ?Provident Cup? ? podział na grupy

Grupa A

UKS Smyk Stargard I

Kotwica Kołobrzeg I

Błękitni Stargard I

UKS Wałcz

MOSIR Kamień Pomorski

Gavia Choszczno

Grupa B

UKS Smyk Stargard II

Kotwica Kołobrzeg II

Błękitni Stargard II

Odra Chojna

Hutnik Szczecin

Arkonia Szczecin

Źródło: Akademia Piłkarska ?SMYK?


dostarczył infoWire.pl

Źródło Provident Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy