Film filmy Kino

Thriller psychologiczny – Dramat rodziny w szwedzkim raju

Thriller psychologiczny – Dramat rodziny w szwedzkim raju
INFORMACJA PRASOWA Warszawa, 25 sierpnia 2014 r. Dramat rodziny w szwedzkim raju Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Dariusza Gajewskiego ?Obce Niebo?, reżysera kultowej ?Warszawy?. Scenariusz

INFORMACJA PRASOWA
Warszawa, 25 sierpnia 2014 r.

Dramat rodziny w szwedzkim raju

Ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu Dariusza Gajewskiego ?Obce Niebo?, reżysera kultowej ?Warszawy?. Scenariusz tego thrillera psychologicznego został oparty na kilku prawdziwych historiach, które wydarzyły się w krajach skandynawskich. Do udziału w filmie zostały zaproszone wielkie gwiazdy polskiego i szwedzkiego kina: Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Ewa Fröling – znana m.in. z roli Emelie w dramacie Ingmara Bergmana ?Fanny i Alexander? oraz Per Morberg, który pojawił się w serialu telewizyjnym o Kurcie Wallanderze. W jednej z głównych ról wystąpiła debiutująca na dużym ekranie Basia Kubiak. Premiera kinowa została zaplanowana na 2015 rok.

OPIS FABUŁY:
Na północy Szwecji, w małym miasteczku, mieszka para polskich emigrantów, która w nowym kraju szuka spokoju i dobrobytu. Jednak nie umieją odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Tylko ich siedmioletnia córka mówi po szwedzku i zaadaptowała się do nowych warunków. Pewnego dnia w ich domu pojawia się Anita z Urzędu do spraw Społecznych. Kolejne nieporozumienia i różnice kulturowe sprawiają, że mała Ula, podobnie jak 30 tysięcy innych dzieci w Szwecji, zostaje odebrana rodzicom. Za miesiąc ma odbyć się rozprawa sądowa, w wyniku której nieodwołalnie trafi do adopcji. Zaczyna się dramatyczna walka o przetrwanie rodziny, o wolność i o miłość.

REŻYSER O FILMIE:
Wszyscy i wszędzie dążymy do perfekcji. Ulegamy złudzeniu, że możemy być istotami doskonałymi. Za te złudzenia dostajemy rachunek, tym wyższy, im bardziej wynikają one z naszego egoizmu i ignorancji. Tematycznie ?Obce Niebo? wpisuje się w nurt kina społecznego. Z dramaturgicznego punktu widzenia jest to thriller. Napięcie buduje się do samego końca filmu. Emocje bohaterów proporcjonalne są do stawki, o którą grają ? najwyższej możliwej. Tym, o co walczą, jest bowiem ich człowieczeństwo.

NA PLANIE
Zdjęcia do filmu, za które odpowiada Monika Lenczewska, będą realizowane w Szwecji i w Polsce (okolice Sztokholmu, Warszawa i Pobierowo).
Producentami są Dariusz Gajewski i Kuba Kosma ? TAKFILM. Film jest współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za dystrybucję odpowiada NEXT FILM.

A to już wiesz?  Nowa, znakomita ekranizacja sztuki J.B. Priestleya „WIZYTA INSPEKTORA”


?OBCE NIEBO?
Reżyseria: Dariusz Gajewski
Scenariusz: Dariusz Gajewski, Michał Godzic
Zdjęcia: Monika Lenczewska
Obsada: Agnieszka Grochowska, Bartłomiej Topa, Barbara Kubiak, Ewa Fröling, Tanja Lorentzon, Gerhard Hoberstorfer, Per Morberg, Oleh Drach, Alona Szostak, Jan Englert, Irene Lindh, Bengt Braskered
Producent: Dariusz Gajewski, Kuba Kosma, TAKFILM
Dystrybutor: NEXT FILM

fot.Robert Jaworski_mat.prasowe_OBCE NIEBO_TAKFILM_NEXTFILM_1-001-2014-08-25 _ 20_49_02-80

fot.Robert Jaworski_mat.prasowe_OBCE NIEBO_TAKFILM_NEXTFILM_2-002-2014-08-25 _ 20_49_02-80

fot.Robert Jaworski_mat.prasowe_OBCE NIEBO_TAKFILM_NEXTFILM_3-003-2014-08-25 _ 20_49_02-80

fot.Robert Jaworski_mat.prasowe_OBCE NIEBO_TAKFILM_NEXTFILM_4-004-2014-08-25 _ 20_49_02-80

fot.Robert Jaworski_mat.prasowe_OBCE NIEBO_TAKFILM_NEXTFILM_5-005-2014-08-25 _ 20_49_02-80

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy