Wiadomości branżowe

Z Wyspiańskim przez Polskę

Teatr Śląski zaprosił na styczniowe spektakle inaugurujące wyjazdowe pokazy „Wędrowanie według Stanisława Wyspiańskiego” w wykonaniu artystów krakowskiego Teatru STU. Mecenat nad projektem objął TAURON Polska Energia.Premiera „Wędrowania” miała miejsce w Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada, w Krakowie. Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez widzów, zyskując także uznanie krytyków. Kolejnym etapem tej nowatorskiej inicjatywy będzie ogólnopolskie tournée, które rozpocznie się 17 stycznia pierwszym wyjazdowym pokazem tryptyku w Teatrze Śląskim. W sumie sztuka, na którą składają się dramaty „Wesele”, „Wyzwolenie” oraz „Akropolis”, w trakcie 467. dni zostanie zaprezentowana 100 razy na deskach teatrów w 50. polskich miastach. Tym samym „Wędrowanie” to nie tylko ważne wydarzenie kulturalne, ale także ogromne wyzwanie logistyczne.– Dzięki tej inicjatywie publiczność w całej Polsce będzie miała możliwość obejrzenia inscenizacji tych szczególnie istotnych w naszej narodowej historii i kulturze dzieł wybitnego polskiego dramatopisarza w najlepszym aktorskim wydaniu –

Teatr Śląski zaprosił na styczniowe spektakle inaugurujące wyjazdowe pokazy ?Wędrowanie według Stanisława Wyspiańskiego? w wykonaniu artystów krakowskiego Teatru STU. Mecenat nad projektem objął TAURON Polska Energia.

Premiera ?Wędrowania? miała miejsce w Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada, w Krakowie. Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez widzów, zyskując także uznanie krytyków. Kolejnym etapem tej nowatorskiej inicjatywy będzie ogólnopolskie tournée, które rozpocznie się 17 stycznia pierwszym wyjazdowym pokazem tryptyku w Teatrze Śląskim. W sumie sztuka, na którą składają się dramaty ?Wesele?, ?Wyzwolenie? oraz ?Akropolis?, w trakcie 467. dni zostanie zaprezentowana 100 razy na deskach teatrów w 50. polskich miastach. Tym samym ?Wędrowanie? to nie tylko ważne wydarzenie kulturalne, ale także ogromne wyzwanie logistyczne.

? Dzięki tej inicjatywie publiczność w całej Polsce będzie miała możliwość obejrzenia inscenizacji tych szczególnie istotnych w naszej narodowej historii i kulturze dzieł wybitnego polskiego dramatopisarza w najlepszym aktorskim wydaniu ? mówi Paweł Gniadek, dyrektor Departamentu Komunikacji Rynkowej i PR w TAURON Polska Energia. ? Pierwszy pokaz ?Wędrowania? poza macierzystą sceną Teatru STU odbędzie się w Teatrze Śląskim, którego patronem jest Stanisław Wyspiański, na dodatek w dwa dni po jego 146. rocznicy urodzin. Jak widać, symbolicznych odniesień nie brakuje, ale chyba nie mogło być inaczej w przypadku Wyspiańskiego, który uchodził za mistrza symboliki. 

Przedsięwzięciu patronują Prezydent RP i Związek Polskich Miast. Szczegółowy harmonogram pokazów ?Wędrowania? znajduje się na stronie www.wedrowaniestu.pl.


dostarczył infoWire.pl

Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył
A to już wiesz?  Jak chronić zwierzę przed pasożytami?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy