Aktualności LIFESTYLE muzyka

8. edycję Letniej Sceny Sfery otworzy SARSA!

8. edycję Letniej Sceny Sfery otworzy SARSA!
W najbliższy piątek, 7 lipca na Placu Bolka i Lolka przed Galerią SFERA II, 8 edycję Letniej Sceny Sfery zainauguruje SARSA. Marta Markiewicz to pochodząca ze Słupska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Gra na instrumentach klawiszowych i

Data publikacji: 2017-07-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: 8. edycję Letniej Sceny Sfery otworzy SARSA!
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

W najbliższy piątek, 7 lipca na Placu Bolka i Lolka przed Galerią SFERA II, 8 edycję Letniej Sceny Sfery zainauguruje SARSA. Marta Markiewicz to pochodząca ze Słupska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele.

8. edycję Letniej Sceny Sfery otworzy SARSA! LIFESTYLE, Muzyka - W najbliższy piątek, 7 lipca na Placu Bolka i Lolka przed Galerią SFERA II, 8 edycję Letniej Sceny Sfery zainauguruje SARSA. Marta Markiewicz to pochodząca ze Słupska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele.

Laureatka licznych konkursów za twórczość własną. Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic – to tylko niektóre z jej projektów muzycznych zakorzenionych w szeroko pojętej muzyce alternatywnej. Współtworzyła wiele projektów eksperymentując z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną.

Od kiedy w 2015 r. ukazał się jej debiutancki album studyjny zatytułowany „Zapomnij mi” szturmem podbija polski rynek muzyczny. Jej pierwszy krążek zajął 2. miejsce na polskiej liście sprzedaży OLiS i uzyskał status platynowej płyty. Singiel „Naucz mnie” przez sześć tygodni z rzędu zajmował 1. miejsce na liście AirPlay – Top. Tylko w 2016 r. została laureatką koncertu „Radiowy Przebój Roku” podczas Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie oraz SuperJedynki w kategorii „SuperArtysta w sieci” podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Zapowiedź tego, czego możemy spodziewać się na piątkowym koncercie artystki, możecie znaleźć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=05Qdu0jkihU

Za tydzień natomiast (14.07) na scenie zobaczymy niepowtarzalną Kapelę Hanki Wójciak, która w folkowo – popowym stylu zabierze nas w orientalne i celtyckie rejony muzyki, połączone z polskimi motywami ludowymi.

Plac Bolka i Lolka przy galerii SFERA, już od 8 lat w każdy piątek wakacji staje się muzycznym sercem Bielska. Darmowe, rozpoczynające się zawsze o 19.30, koncerty zarówno młodych, przebojem zdobywającym rynek show – biznesu gwiazd, jak i dobrze znanych i wyczekiwanych muzyków są świetnym początkiem każdego wakacyjnego weekendu. Do tej pory w ramach spotkań z muzyką w Sferze zaprezentowali się między innymi: Voo Voo, Maciej Maleńczuk, Kasia Kowalska, Elektryczne Gitary, Kapela ze Wsi Warszawa, Jose Torres czy Mezo.

A to już wiesz?  Znamy zwycięzców konkursu filmowego Sundance Channel

Galeria Sfera angażuje się także w wiele projektów kulturalnych Podbeskidzia. Wśród nich są jeden z najważniejszych europejskich festiwali – Bielska Zadymka Jazzowa, międzynarodowy Tydzień Kultury Beskidzkiej,czy międzynarodowy Foto Art. Festival, w ramach którego wnętrza przy Mostowej 5 stają się jedną z przestrzeni ekspozycyjnych.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
8. edycję Letniej Sceny Sfery otworzy SARSA! LIFESTYLE, Muzyka - W najbliższy piątek, 7 lipca na Placu Bolka i Lolka przed Galerią SFERA II, 8 edycję Letniej Sceny Sfery zainauguruje SARSA. Marta Markiewicz to pochodząca ze Słupska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy