Aktualności LIFESTYLE Teatr

Brave Kids przed kolejnym lokalnym finałem we Wrocławiu

Brave Kids przed kolejnym lokalnym finałem we Wrocławiu
Brave Kids zapraszają w najbliższy piątek na finałową prezentację pracy artystycznej na Przedmieściu Oławskim. Widzowie zobaczą, co dzieci opowiedzą o sobie i poznają ich talent, a przede wszystkim poczują magię spotkania, współpracy i wolności

Data publikacji: 2020-07-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Brave Kids przed kolejnym lokalnym finałem we Wrocławiu
Kategoria: LIFESTYLE, Teatr

Brave Kids zapraszają w najbliższy piątek na finałową prezentację pracy artystycznej na Przedmieściu Oławskim. Widzowie zobaczą, co dzieci opowiedzą o sobie i poznają ich talent, a przede wszystkim poczują magię spotkania, współpracy i wolności ekspresji.

Brave Kids przed kolejnym lokalnym finałem we Wrocławiu LIFESTYLE, Teatr - Brave Kids zapraszają w najbliższy piątek na finałową prezentację pracy artystycznej na Przedmieściu Oławskim. Widzowie zobaczą, co dzieci opowiedzą o sobie i poznają ich talent, a przede wszystkim poczują magię spotkania, współpracy i wolności ekspresji.

Brave Kids zapraszają w najbliższy piątek na finałową prezentację dwutygodniowej pracy artystycznej na Przedmieściu Oławskim. Widzowie zobaczą, co dzieci opowiedzą o sobie i swoich zainteresowaniach, poznają ich talenty i emocje, a przede wszystkim poczują magię spotkania, współpracy i wolności ekspresji. Wstęp jest bezpłatny.

Na Przedmieściu Oławskim trwa Brave Kids 2020 – unikatowy projekt artystyczno-edukacyjny, rozwijający się nie tylko we Wrocławiu, ale w wielu innych miastach Polski oraz za granicą. Jego ideą jest spotkanie, w którym najważniejsza jest różnorodność, wyrażona w wielu aspektach zarówno indywidualnych, jak i kulturowych, językowych i społecznych. W tym roku projekt nie może być realizowany w międzynarodowej odsłonie, więc przyjął formę lokalnego spotkania i szuka różnorodności wśród osób mieszkających w tych samym mieście.

Finał na Przedmieściu Oławskim

Od 20 lipca dzieci i młodzież z Wrocławia spotykają się w Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Prądzyńskiego na kreatywnych warsztatach. Prowadzą je doświadczeni instruktorzy artystyczni Brave Kids, bazując na modelu pracy „dzieci uczą dzieci”. Celem zajęć jest odkrywanie potencjału i talentów poszczególnych uczestników, którzy dzielą się swoimi umiejętnościami z innymi. – Wyruszyliśmy na wspólne poszukiwanie różnorodności na własnym podwórku. Słuchamy tego, co mówią do nas dzieci, obserwujemy ich zdolności i stwarzamy warunki do pracy połączonej z zabawą – mówi aktorka teatralna Wiktoria Czubaszek, która jest jedną z instruktorek Brave Kids. – Ideą warsztatów jest wzmacnianie poczucia pewności siebie dzieci, rozwinięcie umiejętności współpracy i twórczego działania w grupie, komunikacji i empatii – wyjaśnia. Zajęcia prowadzone są w dwóch zespołach. Łącznie bierze w nich udział około 30 wrocławian w wieku od 6 do 17 lat.

A to już wiesz?  Riverside | Empik Galeria Bałtycka

Warsztaty na Przedmieściu Oławskim zawierają ćwiczenia wspierające ekspresję i swobodę twórczego działania poprzez elementy artystyczne – głównie teatralne i ruchowe, ponieważ troje z czwórki instruktorów to absolwenci wrocławskiego Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych. – Pobudzamy wyobraźnię. Wprowadzamy dużo elementów pantomimy i animacji przedmiotów. Inni instruktorzy dodają do tego taniec i ruch – opowiada Wiktoria Czubaszek.

Efektem prawie dwutygodniowej pracy będzie pokaz artystyczny, który najpierw jego młodzi twórcy zaprezentują w Centrum na Przedmieściu przy ul. Prądzyńskiego 39A (31 lipca o godzinie 18.00 – wstęp wolny, obowiązują zapisy). – Zapraszamy mieszkańców Przedmieścia Oławskiego oraz innych części miasta: dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. Warto przyjść, by zobaczyć, jak różnorodne jest nasze najbliższe otoczenie i jakie talenty kryją się w najmłodszych mieszkańcach Wrocławia – zachęca Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids. Finałowym pokazom będzie towarzyszyć m.in. wystawa dotycząca praw dziecka oraz filmy dokumentalne poprzednich edycji Brave Kids.

Pod koniec sierpnia dzieci z Przedmieścia Oławskiego wystąpią w finale głównym „Brave Kids pod wrocławskim niebem” wraz z uczestnikami podobnych warsztatów organizowanych w pozostałych miastach biorących udział w tegorocznej edycji: Wałbrzycha, Warszawy, Gdańska, Przemyśla i Rzeszowa. Dołączą do nich także koledzy z Ołbina, którzy lokalny finał mają już za sobą, a także ze Złotnik, gdzie zajęcia potrwają od 17 do 28 sierpnia.

Pomimo tego, że Brave Kids przebiega w tym roku w nowej formule, to tradycja wymiany międzynarodowej jest zachowana. Organizatorzy edycji na Przedmieściu Oławskim zaplanowali wirtualne spotkania z młodzieżą z Uzbekistanu i Izraela, którzy brali udział w poprzednich edycjach. Takie spotkania są częścią programu Brave Kids 2020 także w innych miastach Polski.

Uznanie na całym świecie

Brave Kids to niezwykły projekt, łączący źródłowe kultury i tradycje muzyczne, taneczne i teatralne odległe od siebie nieraz o tysiące kilometrów. To również autorski model pracy twórczej, umożliwiający dzieciom swobodne rozwijanie talentów i artystyczną współpracę. Takie podejście doskonale się sprawdziło, czego dowodem jest 10 dotychczasowych edycji projektu. Wzięło w nich udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych z kilkudziesięciu krajów z pięciu kontynentów, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. Wspólne spektakle młodych artystów przypominały wulkany energii, zawsze były niepowtarzalne i zaskakiwały pomysłowością. Brave Kids to jedyny tego rodzaju międzynarodowy projekt. Zyskał uznanie na całym świecie.

A to już wiesz?  Eventim.pl świętuje 10.urodziny

Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem oraz pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Brave Kids przed kolejnym lokalnym finałem we Wrocławiu LIFESTYLE, Teatr - Brave Kids zapraszają w najbliższy piątek na finałową prezentację pracy artystycznej na Przedmieściu Oławskim. Widzowie zobaczą, co dzieci opowiedzą o sobie i poznają ich talent, a przede wszystkim poczują magię spotkania, współpracy i wolności ekspresji.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Teatr

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy