Aktualności LIFESTYLE muzyka

KOMPOZYCJA IDEALNA

KOMPOZYCJA IDEALNA
Wyjątkowy projekt muzyczny mistrzowskiej whisky Ballantine’s 12YO i jazzowego maestro Wojciecha

Data publikacji: 2018-01-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: KOMPOZYCJA IDEALNA
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

Wyjątkowy projekt muzyczny mistrzowskiej whisky Ballantine’s 12YO i jazzowego maestro Wojciecha Mazolewskiego!

KOMPOZYCJA IDEALNA LIFESTYLE, Muzyka - Wyjątkowy projekt muzyczny mistrzowskiej whisky Ballantine’s 12YO i jazzowego maestro Wojciecha Mazolewskiego!

Wyjątkowy projekt muzyczny mistrzowskiej whisky Ballantine’s 12YO i jazzowego maestro Wojciecha Mazolewskiego

Tylko mistrzowie znają przepis na idealną kompozycję. Przy tworzeniu muzyki, jak i kupażu whisky niezbędne jest bowiem perfekcyjne połączenie poszczególnych elementów. Takie umiejętności przypisać można jazzmanowi Wojciechowi Mazolewskiemu, a także Mistrzowi Kupażu whisky Ballantine’s 12YO. Muzyk rozpoczął właśnie swoją współpracę z legendarną marką, w ramach której wraz ze specjalnymi gośćmi zagra cykl koncertów w największych miastach Polski. Trasa nosi nazwę „Kompozycja idealna”. Nie bez powodu!

Mistrzowie swoich dziedzin

Wojciech Mazolewski, podobnie jak Master Blender, dąży do uzyskania ideału w swojej twórczości, łącząc odpowiednie dźwięki, brzmienia instrumentów a także ludzi, którzy współtworzą jego zespół.  To wszystko nadaje utworom jazzmana unikatowego charakteru, kreując tym samym idealną kompozycję. Muzyk, wraz ze swoim pierwszym zespołem Pink Freud, doprowadził do przełomu w recepcji muzyki jazzowej w Polsce. Jego partner z nowego duetu to marka Ballantine’s, która jako pierwsza wprowadziła Polaków w świat whisky, co widać chociażby po jej obecności w tekstach kultury – np. w kultowym filmie Hydrozagadka z 1970 roku. Obydwaj mistrzowie podjęli się nowego, wspólnego projektu, który zaowocuje cyklem koncertów pod hasłem „Kompozycja idealna”.

„Chociaż żyję muzyką 24 godziny na dobę, to wciąż gonię za nowymi wyzwaniami. Ważne są dla mnie nowe dźwięki, nowe kompozycje, nowe odkrycia. Od wielu lat mówi się, że w dziedzinie muzyki nie można wymyślić już niczego nowego. Podobnie można byłoby powiedzieć o klasycznej recepturze whisky. Mam nadzieję, że ten wspólny projekt z marką Ballantine’s udowodni wszystkim, że nie ma nic bardziej mylnego. Wszystko zmieniają nie tylko drobne niuanse, ale też lata doświadczenia  w tym, co się robi ” – mówi Wojciech Mazolewski.

A to już wiesz?  ANIA KARWAN - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ

Kompozycje koncertowe

Cztery Koncerty w ramach cyklu „Kompozycja idealna” odbędą się w największych miastach w Polsce: Katowicach, Wrocławiu i  Gdańsku. Pierwszy z nich już 28 stycznia w Katowicach!  Do Wojciecha Mazolewskiego w trakcie każdego z koncertów dołączy inny gość specjalny – jeden z najbardziej popularnych, młodych wokalistów polskiej sceny muzycznej, znana od lat na

 

 

rodzimym rynku artystka oraz jeden z najzdolniejszych polskich raperów. Ich nazwiska marka Ballantine’s 12YO ujawni wkrótce!

Bilety już w sprzedaży poprzez serwis CoJestGrane.pl

Mistrzowska whisky

12-letnia whisky Ballantine’s to jedwabiście gładki i wyrazisty, szlachetny trunek.  W procesie kupażu powstała doskonale zrównoważona kompozycja o kremowej konsystencji, łącząca smak miodu, dębiny, owoców i korzennych przypraw, zakończona orzeźwiającym posmakiem. Każda z whisky wchodzących w skład blendu leżakowała minimum 12 lat w dębowych beczkach – to już odpowiedni wiek, aby osiągnąć mistrzostwo.

O mistrzu Mazolewskim

Mówią o nim propagator jazzu. To basista, kompozytor oraz producent muzyczny. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artystów. Lista jego dotychczasowych partnerów muzycznych jest bardzo długa – to m.in. : Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych. Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka, nawiązujące do mistrzów jazzu, łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają się w nim echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina. Trzeci studyjny album zespołu pt. „POLKA" uzyskał status Złotej Płyty, a publiczność wypełniała sale w Europie na ponad 250 koncertach. Ostatni singiel kwintetu wydany w angielskiej wytworni Lanquidity Records zdobył duży rozgłos takżę na Wyspach Brytyjskich.

Więcej o marce Ballantine’s:

Ballantine’s to whisky typu blended, w której skład wchodzi ponad 40 rodzajów szkockich whisky z 4 regionów Szkocji: Speyside, Highlands, Islay oraz Lowlands. Na jej charakter szczególnie wpływają whisky słodowe powstające w jednej z najstarszych destylarni w regionie Speyside, a mianowicie Glenburgie nadającej mieszance smak jabłek i gruszek. Miltonduff – kolejna destylarnia uzupełnia Ballantine’s o nuty kwiatowe, ziołowe oraz dodaje delikatną nutę wanilii. Z kolei malt whisky powstające w destylarni Scapa nadają jej kremową słodycz. Charakterystyczny styl whisky Ballantine’s można określić jako elegancki, wyważony, delikatny i słodki. Przyczynia się do tego fakt, że Ballantine’s dojrzewa tylko i wyłącznie w dębowych beczkach po burbonie. Nad jakością w każdej fazie procesu wytwarzania whisky, poczynając od zbioru zboża, a na gotowym trunku kończąc, czuwa Master Blender – Sandy Hyslop. Stanowi on pieczę nad idealną kompozycją whisky słodowych i zbożowych, tak aby stworzyć dzieło, które wyróżnia aromaty i nadać im odpowiednią harmonię.

A to już wiesz?  Takiego horroru nie było. Twórca "The Walking Dead" zrobił film o zwierzętach

 

http://www.ballantines.pl

www.ballantines.com

Ballantine’s on Facebook

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
KOMPOZYCJA IDEALNA LIFESTYLE, Muzyka - Wyjątkowy projekt muzyczny mistrzowskiej whisky Ballantine’s 12YO i jazzowego maestro Wojciecha Mazolewskiego!
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy