Aktualności Film LIFESTYLE

CASTLE ROCK, SEZON 2 premiera na DVD

CASTLE ROCK, SEZON 2 premiera na DVD
Serial wyprodukowany przez Stephena Kinga i J.J. Abramsa. W rolach głównych Tim Robbins, Lizzy Caplan i Paul

Data publikacji: 2020-11-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: CASTLE ROCK, SEZON 2 premiera na DVD
Kategoria: LIFESTYLE, Film

Serial wyprodukowany przez Stephena Kinga i J.J. Abramsa. W rolach głównych Tim Robbins, Lizzy Caplan i Paul Sparks.

CASTLE ROCK, SEZON 2 premiera na DVD LIFESTYLE, Film - Serial wyprodukowany przez Stephena Kinga i J.J. Abramsa. W rolach głównych Tim Robbins, Lizzy Caplan i Paul Sparks.

Serial „Castle Rock” to epicka saga mroku i światła, która zabiera widzów w podróż do mrożącego krew w żyłach świata stworzonego przez autora bestsellerów Stephena Kinga. Drugi sezon produkcji, w której główne role zagrali Tim Robbins, Lizzy Caplan i Paul Sparks właśnie zadebiutował na DVD.

W drugim sezonie psychologicznego serialu grozy, rozgrywającego się w multiwersum Stephena Kinga, powracamy do miasteczka Castle Rock w Maine. To właśnie tam toczy się akcja powieści „Cujo”, „To” i „Sklepik z marzeniami. Liczne odniesienia do tajemniczego miasteczka odnajdujemy w również opowiadaniach „Ciało”, „Rita” i „Skazani na Shawshank”. Utrzymany w konwencji horroru psychologicznego serial „Castle Rock” jest thrillerem, który w oryginalny sposób łączy znane tematy i motywy z powieści Kinga oraz wątki pojawiające się w najbardziej kultowych i popularnych powieściach tego pisarza. Tym razem historia przybliży nam początki Annie Wilkes, znanej jako późniejsza pielęgniarka z „Misery”. Na kilku kilometrach kwadratowych północnoamerykańskich lasów Merrillowie walczą z rywalizującym klanem. Pojawienie się Annie oraz jej nastoletniej córki Joy i zetknięcie z rodziną Merrillów prowadzi do serii konfliktów, w których niezwykle ważną rolę pełnią wątki nadprzyrodzone.

W „Castle Rock” spotykają się bohaterowie i koszmary z najpopularniejszych powieści i opowiadań króla horroru Stephena Kinga, jednego z najpoczytniejszych i najczęściej ekranizowanych pisarzy w historii. Stworzony przez Sama Shawa i Dustina Thomasona serial, został wyprodukowany przez J.J. Abramsa („Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”) oraz samego Stephena Kinga.

Główne role zagrali: laureat Oscara® Tim Robbins („Skazani na Shawshank, Rzeka Tajemnic”), Lizzy Caplan („Projekt: Monster”), Paul Sparks („House of cards”), Barkhad Abdi („Kapitan Philips”), Yusra Warsama („Ostatnie dni na Marsie”), Matthew Alan („Trzynaście powodów”).

A to już wiesz?  SZACHY W ROLI GŁÓWNEJ, CZYLI „GAMBIT KRÓLOWEJ” OCZAMI SZACHISTY

Pierwsze informacje o realizacji „Castle Rock” pojawiły się w mediach w lutym 2017 roku.  J.J. Abrams i Stephen King rozpoczęli prace nad wyjątkową produkcją, w której pojawią się bohaterowie, zdarzenia i miejsca znane z twórczości mistrza horroru.

– Praca nad tym serialem była wyjątkowym przeżyciem – zdradza współtwórca „Castle Rock” Dustin Thomason. – Otrzymaliśmy nie tylko możliwość wejścia do świata stworzonego przez jednego z najpopularniejszych pisarzy wszech czasów, ale również przywilej przedstawienia go w sposób w jaki fani twórczości Kinga jeszcze go nie widzieli. Pierwsze wzmianki o Castle Rock pojawiają się w twórczości Stephena Kinga pod koniec lat siedemdziesiątych, jednak w serialu pokazaliśmy to miasto tak jak może wyglądać w czasach współczesnych. Opustoszałe i chylące się ku upadkowi – dodaje scenarzysta.

Prace na planie serialu rozpoczęły się w sierpniu 2017 roku. Choć akcja „Castle Rock” rozgrywa się w stanie Maine, zdjęcia do produkcji realizowano w Massachusetts. Prace na planie trwały z przerwami do stycznia 2018 roku.

Premiera serialu „Castle Rock” miała miejsce latem 2018 roku. W Polsce serial można było oglądać w HBO. Produkcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno widzów jak i krytyków.

MATERIAŁ DODATKOWY W WYDANIU DVD:

Annie Wilkes – Matka Smutku: film dokumentalny badający psychikę seryjnych morderczyń, fikcyjnych i prawdziwych.

 

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:

facebook.com/MojeFilmyDVD

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
CASTLE ROCK, SEZON 2 premiera na DVD LIFESTYLE, Film - Serial wyprodukowany przez Stephena Kinga i J.J. Abramsa. W rolach głównych Tim Robbins, Lizzy Caplan i Paul Sparks.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Film

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy