Wspomnienia

Wspomnienia, to najlepsze co możesz podarować swojemu dziecku na święta

Wspomnienia, to najlepsze co możesz podarować swojemu dziecku na święta. 17 grudnia 2021 Informacja prasowa Święta to czas, w którym z każdej strony otaczają ludzi

Wspomnienia, to najlepsze co możesz podarować swojemu dziecku na święta.

17 grudnia 2021
Informacja prasowa

Święta to czas, w którym z każdej strony otaczają ludzi świąteczne bodźce. Reklamy w telewizji i Internecie nakierowują rodziców czy dziadków na prezenty materialne, z których ich pociechy będą najbardziej zadowolone. Ale czy z pewnością najmodniejsze w tym sezonie zabawki będą prezentem, który na długie lata pozostanie w pamięci dzieci? Warto zastanowić się nad tym i wrócić pamięcią do czasów swojego dzieciństwa i lat beztroski. Zamykając oczy okazuje się, że zazwyczaj pamięta się zapach ciasta pieczonego z mamą czy oglądanie świeżo wywołanych zdjęć z aparatu analogowego z tatą. Emocje, które temu towarzyszyły pozostają dużo bardziej w pamięci, niż sezonowe zabawki, które po paru tygodniach pokrywał kurz.

Wartościowy czas z dzieckiem
Dzieci z pewnością lubią prezenty, zwłaszcza te świąteczne. Grudzień to czas otwierania po kolei adwentowych okienek w kalendarzu – kiedy w końcu będzie można zajrzeć pod choinkę? Warto jednak pamiętać, zwłaszcza w dobie dużego przebodźcowania i komercializacji, że nie wszystko złoto, co się świeci. Najlepszym prezentem, jaki można podarować swojemu dziecku to pokazanie drogi do rozwój własnych pasji oraz dogi do wewnętrznego spokoju i relaksu poprzez zabawę jaka jest swobodna ekspresja malarska.

Okazuje się, że stres czy inne napięcia oraz stany lękowe hamująco wpływają na przyswajanie nowej wiedzy – wskazują badania Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS. Co więcej – to nie musi być czas tylko dla dzieci, ale także dla… rodziców! Dla których szczególnie spędzenie wolnego czasu wraz z ukochanymi i możliwość rozładowania złych emocji może okazać się prezentem must-have na każdą okazję. Za paręnaście lat przy stole wigilijnym to właśnie takie wspomnienia będą przywoływane z uśmiechem na twarzy. To dokładnie te momenty, dorosłe już wtedy dzieci będą chciały przekazać dalej swoim pociechom. Tak tworzy się tradycja.

Prezent idealny nie is… a nie, jednak istnieje!
Wybór prezentu często spędza sen z powiek już parę miesięcy przed świętami. Niektórzy z kolei zostawiają wybór gwiazdkowego prezentu na ostatnią chwilę. Aż 42 procent osób szuka pomysłów podczas zakupów, np. w centrach handlowych – wynika z badania SW Research. To tylko potwierdza fakt, że wiele osób decyduje się na zakup prezentu, który prawdopodobnie będzie atrakcyjny tylko przez chwilę. W związku z tym warto mimo wszystko zwrócić większą uwagę nie tylko na zadowolenie samego obdarowywanego, ale także na rozsądne wydawanie pieniędzy. Istnieje idealna opcja dla wszystkich – wybór warsztatów, na których koi się nerwy i stany napięcia poprzez terapię sztuką. Można to zrobić w Malowni, czyli miejscu, które kształtuje indywidualne ścieżki kreatywności dzieci i pozwala im puścić wodzę fantazji.
Jest to gratka zarówno dla małych dzieci, jak i tych dużych. Co więcej – taki prezent z pewnością docenią też, tzw. wewnętrzne dzieci, które powinny być pielęgnowane niezależnie od wieku. Dlaczego warto wybierać taką formę upominku dla najbliższych? Warsztaty prowadzone metodą Arno Sterna odbywają się w przestrzeni bez okien oraz bez zadanego tematu. Do wykorzystania ma się pędzle,stół malarski z osiemnastoma farbami i swobodna przestrzeń, gdzie w dowolnym miejscu można przyczepić kartkę i zaznaczyć swój ślad. Nikt nie dyktuje, co powinno się zrobić – wszystko wypływa z wewnętrznych potrzeb i kreatywności uczestników. – Najważniejsze i zarazem najlepsze co można podarować dzieciom i dorosłym na święta to możliwość swobodnego wyrażenia siebie, bez napięć i oceny – podkreśla Edyta Anyszka, założycielka Malowni. – Odkrywanie siebie poprzez swobodną ekspresją malarską powoduje puszczanie napięć zarówno w ciele jak i tych mentalnych. Z jednej strony to bardzo prosta czynność a daje nam tak wiele. Bo najważniejsze to zaopiekowanie się sobą odnalezienie wewnętrznego spokoju w ogólnym zewnętrzny chaosie – dodaje.
Voucher nr 1 na warstzaty kreatywne połączone z zabawą malarską.

O Malowni:

To przestrzeń kreatywna w Leśniewicach pod Gostyninem, prowadzona przez Edytę Anyszkę, w której odbywają się artystyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych metodą Arno Sterna, Vedic Art oraz Kąpiele termalne połączone z zabawą malarską.