Wiadomości branżowe

Poznaj psi język

Poznaj psi język
Jak nauczyć dziecko szacunku dla zwierząt, a jednocześnie wpoić mu podstawowe zasady bezpiecznego zachowywania się w obecności obcych czy też zaprzyjaźnionych psów? Temu poświęcona będzie dwudniowa akcja edukacyjna „My nie gryziemy” w Parku Handlowym Bielany.To już druga edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ewy Naworol. Fundacja zajmuje się edukacją i dostarczaniem niezbędnej wiedzy na temat behawiorystyki zwierząt, poszerzaniem świadomości wśród młodzieży i dzieci oraz profilaktyką ataków i pogryzień przez psy. W zeszłym roku jej przedstawiciele odwiedzili ponad 45 miast, a szkolenie przeszło ponad 8 tys. dzieci.Popularne powiedzenie mówi, że nie ma złych psów – są tylko nieodpowiedzialni właściciele. Obecni i przyszli opiekunowie czworonogów będą mogli zweryfikować swoją wiedzę już 2 i 3 kwietnia. Przez te dwa dni na parkingu przed Parkiem Handlowym Bielany stać będzie specjalna ciężarówka przekształcona w mobilny punkt szkoleniowy. Personel Fundacji będzie prowadził dla wszystkich zainteresowanych szkolenia na temat szeroko rozumianej komunikacji z psami.

Jak nauczyć dziecko szacunku dla zwierząt, a jednocześnie wpoić mu podstawowe zasady bezpiecznego zachowywania się w obecności obcych czy też zaprzyjaźnionych psów? Temu poświęcona będzie dwudniowa akcja edukacyjna ?My nie gryziemy? w Parku Handlowym Bielany.

<

p>To już druga edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ewy Naworol. Fundacja zajmuje się edukacją i dostarczaniem niezbędnej wiedzy na temat behawiorystyki zwierząt, poszerzaniem świadomości wśród młodzieży i dzieci oraz profilaktyką ataków i pogryzień przez psy. W zeszłym roku jej przedstawiciele odwiedzili ponad 45 miast, a szkolenie przeszło ponad 8 tys. dzieci.

Popularne powiedzenie mówi, że nie ma złych psów ? są tylko nieodpowiedzialni właściciele. Obecni i przyszli opiekunowie czworonogów będą mogli zweryfikować swoją wiedzę już 2 i 3 kwietnia. Przez te dwa dni na parkingu przed Parkiem Handlowym Bielany stać będzie specjalna ciężarówka przekształcona w mobilny punkt szkoleniowy. Personel Fundacji będzie prowadził dla wszystkich zainteresowanych szkolenia na temat szeroko rozumianej komunikacji z psami. Będzie można dowiedzieć się, jak interpretować sygnały wysyłane przez psy, poznać język zwierząt wyrażany mową ciała, nauczyć się, jak budować przyjaźń ze zwierzętami opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Oprócz tego chętni poznają pochodzenie psów i kotów, a także usłyszą o podobieństwach psów do ich braci wilków i instynktach, które przetrwały w ich zachowaniu do dziś.

Akcję Fundacji Ewy Naworol uświetnią swoim wsparciem lokalni dogoterapeuci, którzy przybędą ze swoimi pupilami i w wybranych godzinach będą prezentować ich umiejętności. Przewidziany jest też czas na indywidualne pytania dotyczące behawiorystyki, zdrowia i prawidłowej diety czworonogów.

Akcja odbywać się będzie 2 i 3 kwietnia 2014 r. w godz. 13.00 ? 20.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, szczególnie rodziców i dzieci!

Źródło Park Handlowy Bielany. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Konkurs fotograficzny ?Sztuka Faktu w obiektywie?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy