Wiadomości branżowe

Tomek Kowalski ? światowa premiera na scenie w egzoszkielecie

Tomek „Kowal” Kowalski – wokalista, zwycięzca programu „Must be The Music” jako pierwszy człowiek w historii, dzięki wsparciu Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym ERGO Hestii wystąpił w egzoszkielecie na deskach teatru. Po ponad roku ponownie zaśpiewał w spektaklu „Skazany na Bluesa”, w którym przed wypadkiem odgrywał rolę Ryszarda Riedla.Upór Tomka, determinacja w rehabilitacji oraz nowoczesna technologia – egzoszkielet sprawiły, że pomimo uszkodzonego rdzenia kręgowego Tomek wszedł na scenę i zaśpiewał w części bisów dla ponad 400 osób.„Po tak ciężkim wypadku jaki 11 miesięcy temu przeżył Tomek, występ wymagał od niego ogromnej siły fizycznej i psychicznej. Bez regularnych ćwiczeń rehabilitacyjnych, na które poświęca kilka godzin dziennie, nie byłoby to możliwe” – mówi Barbara Stachowicz dyrektor Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym ERGO Hestii.Tomek Kowalski jeszcze przed spektaklem potwierdził, że jego granice się przesuwają: „Moim kolejnym celem jest występ na dużo większej scenie, co ma zadziać się w najbliższych miesiącach. Dziś dzięki determinacji i chęci dzielenia się

Tomek ?Kowal? Kowalski ? wokalista, zwycięzca programu ?Must be The Music? jako pierwszy człowiek w historii, dzięki wsparciu Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym ERGO Hestii wystąpił w egzoszkielecie na deskach teatru. Po ponad roku ponownie zaśpiewał w spektaklu ?Skazany na Bluesa?, w którym przed wypadkiem odgrywał rolę Ryszarda Riedla.

Upór Tomka, determinacja w rehabilitacji oraz nowoczesna technologia ? egzoszkielet sprawiły, że pomimo uszkodzonego rdzenia kręgowego Tomek wszedł na scenę i zaśpiewał w części bisów dla ponad 400 osób.

?Po tak ciężkim wypadku jaki 11 miesięcy temu przeżył Tomek, występ wymagał od niego ogromnej siły fizycznej i psychicznej. Bez regularnych ćwiczeń rehabilitacyjnych, na które poświęca kilka godzin dziennie, nie byłoby to możliwe? ? mówi Barbara Stachowicz dyrektor Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym ERGO Hestii.

Tomek Kowalski jeszcze przed spektaklem potwierdził, że jego granice się przesuwają: ?Moim kolejnym celem jest występ na dużo większej scenie, co ma zadziać się w najbliższych miesiącach. Dziś dzięki determinacji i chęci dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na blogu www.mamwyzwanie.pl staję się niejako ambasadorem rehabilitacji w Polsce. Wiem, że moja postawa może mobilizować innych, co również dodaje mi siły do dalszej pracy? ? podsumował Tomek Kowalski.

Bilety na obydwa spektakle (29 i 30 kwietnia) ?Skazany na bluesa? w Teatrze Śląskim zostały wyprzedane. Wzruszenie spowodowane pojawieniem się Tomka Kowalskiego na scenie było widoczne po obydwu stronach. Emocje sięgnęły zenitu, gdy publiczność wspólnie z aktorami zaśpiewali ?Sen o Victorii? Dżemu, jeden z ulubionych utworów aktora. Wprawdzie niespodzianka przygotowana przez ubezpieczyciela i aktorów była planowana, jednak spontaniczność wykonania przeszła najśmielsze oczekiwania.

Więcej informacji o Centrum i historie poszkodowanych można znaleźć na stronie www.cpop.pl.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Hestia SA. Dostarczył
A to już wiesz?  Nie kupuj antyków na wakacjach!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy