Aktualności LIFESTYLE muzyka

Zespół Ørganek, O.S.T.R. oraz Stasiuk & Haydamaky na Festiwalu Apostrof w Warsza

Zespół Ørganek, O.S.T.R. oraz Stasiuk & Haydamaky na Festiwalu Apostrof w Warsza
Tomasz Organek oraz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją Haydamaky to gwiazdy muzycznej sceny Festiwalu Apostrof. Na wydarzeniu pojawi się także O.S.T.R. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest

Data publikacji: 2019-05-24
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zespół Ørganek, O.S.T.R. oraz Stasiuk & Haydamaky na Festiwalu Apostrof w Warsza
Kategoria: LIFESTYLE, Muzyka

Tomasz Organek oraz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją Haydamaky to gwiazdy muzycznej sceny Festiwalu Apostrof. Na wydarzeniu pojawi się także O.S.T.R. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zespół Ørganek, O.S.T.R. oraz Stasiuk & Haydamaky na Festiwalu Apostrof w Warsza LIFESTYLE, Muzyka - Tomasz Organek oraz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją Haydamaky to gwiazdy muzycznej sceny Festiwalu Apostrof. Na wydarzeniu pojawi się także O.S.T.R. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Tomasz Organek – jeden z najbardziej utalentowanych polskich muzyków oraz pisarz, poeta, laureat Nagrody Literackiej Nike, Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją Haydamaky to gwiazdy muzycznej sceny Festiwalu Apostrof. Na wydarzeniu pojawi się także O.S.T.R. w zupełnie nowej dla siebie roli. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 

Muzyczna scena Apostrofu

Podczas Festiwalu Apostrof wystąpi ekscentryczny pisarz, poeta, laureat Nagrody Literackiej Nike – Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją z Kijowa – Haydamaky. Zespół wykona etno-rockowe kompozycje inspirowane twórczością Adama Mickiewicza. W piątkowy wieczór zagrają m.in. sonety pochodzące ze zbioru „Sonety krymskie", „Redutę Ordona", fragmenty z „Dziadów" czy „Konrada Wallenroda" i „Liryki lozańskie". Tegoroczną edycję organizowanego przez Empik wydarzenia zamknie koncert wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, okrzykniętego jednym z najbardziej utalentowanych polskich muzyków – Tomasza Organka, którego zobaczymy w towarzystwie zespołu Ørganek. W niedzielny wieczór artyści zaprezentują zgromadzonej publiczności utwory z wielokrotnie nagradzanych albumów „Głupi” oraz „Czarna Madonna”. Przed koncertem w ramach Festiwalu Apostrof muzyk zaprezentuje też swoją pierwszą powieść „Teoria opanowywania trwogi" (Wydawnictwo W.A.B.). Z kolei legenda polskiego rapu – O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski – zadebiutuje na scenie literackiej, prezentując autobiografię. „Brzydki, zły, szczery” (Wielka Litera) to historia człowieka, którego sposobem na życie była muzyka i nieustanne trasy koncertowe aż do dramatycznego występu w Bielsku-Białej, kiedy jego świat stanął w miejscu i rozpoczęło się „Życie po śmierci”. O pracy nad książką raper opowie uczestnikom festiwalu w niedzielne popołudnie. 

A to już wiesz?  SHOW! Weź udział w bitwie

Wydarzenia na Empikowej scenie urozmaici także Teatr Improwizowany Klancyk, znany z inteligentnego humoru i ciętej riposty. Aktorzy, który już od ponad dekady grają komediowe spektakle powstające w czasie rzeczywistym, na Festiwalu Apostrof zaprezentują się w scenkach wokół festiwalowych premier. W swoim dorobku mają m.in. improwizacje do tekstów Doroty Masłowskiej, Szczepana Twardocha, Mariusza Szczygła czy muzyki Pablopavo. 

24 maja, godz. 20:30 OGRÓD POWSZECHNY
Haydamaky i Andrzej Stasiuk – koncert

25 maja, godz. 20:30 OGRÓD POWSZECHNY
Klancyk gra z premierami festiwalowymi

26 maja, godz. 14:00 OGRÓD POWSZECHNY
Adam Ostrowski (O.S.T.R.) 
Premiera książki „Brzydki, zły, szczery" (Wielka Litera)

26 maja, godz. 16:00 OGRÓD POWSZECHNY
Tomasz Organek
Premiera książki „Teoria opanowywania trwogi" (Wydawnictwo W.A.B.). 

26 maja, godz. 20:30 OGRÓD POWSZECHNY
ØRGANEK – koncert
Koncert zespołu ØRGANEK w klubie festiwalowym.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zespół Ørganek, O.S.T.R. oraz Stasiuk & Haydamaky na Festiwalu Apostrof w Warsza LIFESTYLE, Muzyka - Tomasz Organek oraz Andrzej Stasiuk wraz z ukraińską formacją Haydamaky to gwiazdy muzycznej sceny Festiwalu Apostrof. Na wydarzeniu pojawi się także O.S.T.R. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Muzyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy